Będą kolejne modele tabletów Surface?

Będą kolejne modele tabletów Surface?

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
17:55
30.11.2012
2781 wyświetlenie

Microsoft planuje wydać nowe urządzenia, będące następcami tabletów Surface. Taka plotka pojawiła się na Twitterze użytkownika MS_nerd, który jak dotąd dość trafnie i ze znacznym wyprzedzeniem ujawniał zamiary Microsoftu.

Według zamieszczonej przez niego notki, należy się spodziewać czegoś na wzór tabletu Surface RT 2, który byłby wyposażony w 8,6-calowy ekran, a przy tym, zamiast układu NVIDIA Tegra, w jego wnętrzu znalazłby się układ firmy Qualcomm. Miałby się również pojawić nowy model Surface Pro, z ekranem o przekątnej 11,6-cali, w którym zamiast procesora Intel Core i5 pojawiłby się niewydany jeszcze układ AMD Temash. Microsoft miałby również wypuścić na rynek produkt o nazwie "Surface Book" - 14,6-calowe urządzenie, działające w oparciu o układ Haswell firmy Intel, wykonany w technologii 22nm. Układy te będą bezpośrednim następcą obecnie produkowanych procesorów Intel trzeciej generacji, oznaczonych jako Ivy Bridge.

Surface Pro

Dziwić może jednak chęć produkowania tabletów o przekątnej ekranu przekraczającej 14 cali, bowiem jak na tego typu urządzenia mobilne byłyby one stosunkowo duże. Również ciężko uwierzyć, że Microsoft zrezygnuje z usług swojego wieloletniego partnera jakim jest firma Intel i wprowadzi na swoje urządzenia rozwiązania dostarczane przez jego konkurenta - firmę AMD.

Nawet jeśli informacje okażą się prawdziwe, to jako, że układy Haswell mają być gotowe dopiero w połowie przyszłego roku, jeszcze sporo czasu upłynie zanim Microsoft ujawni informacje dotyczące tych urządzeń. Na razie firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek tabletu Surface Pro.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/MS_nerd/status/274321868784275456

Polecamy również w kategorii Urządzenia