Azure będzie sprawdzać nasze przelewy

Azure będzie sprawdzać nasze przelewy

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:34
22.10.2018
1073 wyświetlenia

Microsoft ogłosił właśnie nawiązanie strategicznego partnerstwa ze SWIFT - globalnym dostawcą usług komunikacyjnych w zakresie finansów. W ramach tego porozumienia SWIFT swoje usługi oprze na platformie Azure. Celem powiązania jest umożliwienie szybszej i bezpieczniejszej komunikacji dla instytucji finansowych i dostawców technologii, które korzystają ze SWIFT.

Nowe porozumienie zostało zaprezentowane na targach Sibos 2018, najważniejszym wydarzeniu związanym z usługami finansowymi w Sydney. Tam obie firmy ujawniły, że wykonały proof-of-concept dla hostingu infrastruktury SWIFT i autoryzacji transferów płatności na platformie Azure. Ze SWIFT korzysta obecnie ponad 11 tysięcy instytucji finansowych na całym świecie. Aby udowodnić skuteczność systemu, Microsoft będzie pierwszym jego użytkownikiem. Kluczowym aspektem tego systemu jest wykorzystanie uczenia maszynowego do walidacji transferowanych danych, co znacznie minimalizuje możliwość błędu.

Bezpieczeństwo informacji finansowych, które obejmują na przykład dane na temat przelewów czy stanów kont, ma znaczenie krytyczne. Dlatego więc zapewnienie jego maksymalnego możliwego poziomu jest bardzo istotne. Korzystając z platformy Azure, Microsoft jest w stanie to bez problemu zapewnić. W przyszłości rozwiązanie te będzie udostępnione klientom w wersji testowej, tak aby mogli w praktyce sprawdzić zalety Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-will-host-swifts-cloud-based-payment-transfers-on-azure-in-new-partnership

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu