Asus ROG Raikiri Pro - nowy kontroler Xbox z wyświetlaczem OLED

Asus ROG Raikiri Pro - nowy kontroler Xbox z wyświetlaczem OLED

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:00
05.01.2023
609 wyświetleń

Na tegorocznym evencie sprzętowym CES 2023 Asus zaprezentował nowy kontroler Xboksa o nazwie Raikiri Pro. Urządzenie ma wbudowany 1,3-calowy ekran OLED nad przyciskiem Xbox, na którym można wyświetlać tekst lub animowane tapety (podobnie jak Duke od Hyperkin), zmieniać profile czy sprawdzać status baterii, mikrofonu i Bluetooth.

Co więcej, Raikiri Pro posiada 2 małe przyciski na górze kontrolera, które pozwalają przełączać się między profilami w dowolnej chwili. Są też blokady triggerów, 4 programowalne przyciski tylne i okrągły D-pad. Można nawet użyć aplikacji Armoury Crate na PC, aby zmienić mapowanie przycisków i dostosować czułość joysticka, tryby wyzwalania i martwe strefy. Przyciski można zaprogramować np. jako hotkey'e poleceń w grach.

Asus ROG Raikiri Pro - kontroler Xbox z wyświetlaczem OLED

Kontroler wyróżnia też łączność "tri-mode", co oznacza możliwość połączenia przez USB-C, tryb RF 2.4GHz o niskiej latencji oraz oczywiście Bluetooth. Jeśli jednak chodzi o USB-C, ten sposób łączenia działa tylko z Xbox Series X/S. Inne ważne cechy to immersyjny dźwięk ESS DAC, gniazdo jack 3,5 mm i przycisk wyciszania.

ROG Raikiri Pro PC Controller promowany jest jako idealny kontroler do gamingu zarówno na PC, jak i next-genowych konsolach Xbox, dla których posiada oficjalny certyfikat "Designed for Xbox". Producent nie podał jeszcze ceny, natomiast premierę przewiduje się na 2. kwartał 2023 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://rog.asus.com/controllers/rog-raikiri-pro-model/

Polecamy również w kategorii Xbox Series X|S