Aplikacje SAP trafią do Windows Azure

Aplikacje SAP trafią do Windows Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
09:59
20.05.2014
2834 wyświetlenia

Microsoft ogłosił rozbudowę współpracy partnerskiej z deweloperem aplikacji biznesowych, SAP. Wkrótce część usług firmy będzie działać w oparciu o chmurę Azure. Oświadczenie wspomina także o nadchodzących na Windows 8.1 i Windows Phone aplikacjach mobilnych SAP.

Jak czytamy na oficjalnym blogu Microsoftu, pod koniec czerwca SAP zatwierdzi szereg aplikacji dla Microsoft Azure, wliczając w to pakiet Business Suite, rozwiązanie Business All-In-One, SAP Mobile Platform, SAP Adaptive Enterprise (SAP ASE) i deweloperską edycję SAP HANA.

SAP

Dodatkowo Microsoft ujawnił, że trwają prace nad pakietami SDK dla SAP Mobile Platform na Windows 8.1 i Windows Phone. Demonstracyjne wersje mają ujrzeć światło dzienne pod koniec tego roku. Pełnych wersji możemy się spodziewać w 2015 r. Szykowane są również nowe aplikacje mobilne SAP, dedykowane zastosowaniom detalicznym i bankowym. W tym przypadku nie podano jednak spodziewanej daty wydania.

Z oprogramowania SAP korzysta 86% firm z listy Fortune 500. Dzięki współpracy z Microsoftem i wykorzystaniu zasobów serwerowych Azure, klienci biznesowi osiągną "niemal pozbawioną limitów wydajność obliczeniową" w obrębie aplikacji SAP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-azure-to-run-several-sap-applications-by-end-of-june

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure