Aplikacja Xbox dla Windows 10 będzie aktualizowana co miesiąc

Aplikacja Xbox dla Windows 10 będzie aktualizowana co miesiąc

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:34
03.02.2015
2992 wyświetlenia

Jedną z nowości, jakie znajdziemy w Windows 10, jest aplikacja Xbox, stanowiąca interfejs przy połączeniu komputera z konsolą Xbox One. Wczesna wersja apki jest już obecna w Windows 10 Pro: Technical Preview, a tymczasem Microsoft testuje kolejne nowości, w które zostanie ona wzbogacona.

Apkę Xbox znajdziemy w najnowszym buildzie 9926. Dziś stanowi ona bardziej szkielet tego, co zobaczymy w przyszłości, niż samodzielny, funkcjonalny produkt. Wkrótce ma się to zmienić. Zespół Xbox przygotowuje nas na nowe funkcjonalności, które wzorem aktualizacji systemu w Xbox One będą dodawane co miesiąc. "Wkrótce zaczniemy dodawać funkcjonalności co miesiąc. #Windows10" - pisze na Twitterze Mike Ybarra z zespołu Xbox. Sama aplikacja najprawdopodobniej odegra kluczową rolę w aspekcie gamingowym. Jak zapewnia Microsoft, Windows 10 będzie systemem idealnie przystosowanym do wysokich wymagań społeczności graczy. Obok integracji z konsolą Xbox One równie istotne jest tu też wsparcie dla DirectX 12.

Xbox, build 9926

Regularny cykl udostępniania aktualizacji apki Xbox to również sygnał, że Microsoft przyspieszy z aktualizowaniem samego systemu Windows 10. Zgodnie z zapowiedziami, nowych buildów będzie w tym roku dużo więcej, a częstotliwość ich wydawania zostanie zwiększona, aż do czasu premiery pełnej wersji systemu.

Kiedy zapowiedziane zmiany wejdą w życie? Szczegółów na razie brak. Najprawdopodobniej przyjdzie nam trochę poczekać na pełną integrację PC z konsolą Xbox One. Przypomnijmy: Windows 10 będzie posiadać możliwość strumieniowego przesyłu danych z konsoli, dzięki czemu zagramy we wszystkie tytuły z Xbox One na ekranie naszego komputera, również bez konieczności posiadania specjalnego gamepada.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-xbox-app-to-start-receiving-monthly-updates-new-features-soon

Polecamy również w kategorii Windows 10