Alex Kipman ujawnia, co dalej z AltspaceVR

Alex Kipman ujawnia, co dalej z AltspaceVR

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:21
22.06.2018
2159 wyświetleń

W październiku zeszłego roku Microsoft przejął AltspaceVR, platformę społecznościową, osadzoną w wirtualnej rzeczywistości. Od tego czasu prócz otwarcia AltspaceVR Developer Portal o specjalnych nowościach na platformie nie było raczej mowy. Ciszę przerywa Alex Kipman, dowodzący w Microsoft zespołem AI Perception & Mixed Reality (MR), który mówi o pierwszych nadchodzących aktualizacjach.

AltSpaceVR Microsoft

Jeszcze w lutym Alex przedstawił bardzo odważne zapowiedzi na płaszczyznach MR + AI, AR + VR i immersyjnej komunikacji. Wspomniany też został AltSpaceVR, o którym powiedział: "Zobaczycie, jak popychamy tę innowację do przodu na nowe sposoby". No cóż, chyba w końcu dane nam będzie ujrzeć rozwój tej platformy. Pierwszą z zapowiedzi jest nowa przestrzeń spotkań, czyli Hangout Space. Nosi ona nazwę Origin i jest dość enigmatycznym środowiskiem. Microsoft tworzy ponadto Community Leaders Program, który jest przedsięwzięciem typowo społecznościowym. Program ten został zaprojektowany, by ułatwić użytkownikom wyszukiwanie ciekawych ludzi, z którymi można pogadać, ale też zadawać im pytania, jako że skupiać on będzie "społecznościowych liderów". Microsoft będzie ich wyłaniał, oznaczając specjalną odznaką - będą to osoby gotowe, by służyć radą i nie tylko. Community Leaders Program ma stanowić pierwszy krok, by pomóc nowicjuszom odnaleźć się w świecie VR.

Jako że Altspace jest platformą na swój sposób eksperymentalną i wciąż otwartą na nowe modele interakcji (ale również na deweloperów), nie mogło zabraknąć zapowiedzi nowych doświadczeń. Są to aktywności, przybierające formę gier:

  • Tongue-tied: jest to gra w charakterze łamańców językowych. Gracze rywalizują w szybkim i najdokładniejszym nazewnictwie 6 przedmiotów z danej kategorii. Haczyk tkwi w tym, że na wypowiedzenie słowa gracze mają tylko 6 sekund.
  • Trivia: w tej aktywności mierzymy się z przyjaciółmi w szybkiej grze z pytaniami. Najlepsi dochodzą do finałów, w których mierzą się z innymi najlepszymi graczami.

AltspaceVR tak naprawdę dopiero raczkuje, choć koncepcja platformy wcale nie jest nowa. Wiele możliwości, scenariuszy czy działań użytkowników Microsoft prezentuje na YouTube.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/alex-kipman-announce-new-lobby-game-shows-and-community-leader-program-at-altspacevr/

Polecamy również w kategorii Urządzenia