Aktywacja - pytania i odpowiedzi

Aktywacja - pytania i odpowiedzi

 Microsoft
Microsoft
00:00
21.03.2006
11 komentarz
29821 wyświetlenie

Jaka jest różnica między Windows XP Home Edition i Windows XP Professional? Co to jest aktywacja produktów firmy Microsoft?
Aktywacja produktów firmy Microsoft (Microsoft Product Activation MPA) to technologia programowa mająca na celu przeciwdziałanie piractwu. Technologia ta została zintegrowana ze wszystkimi składnikami systemu Microsoft® Windows® XP i w tym zastosowaniu jest określana jako „aktywacja produktu Windows dla systemu Windows XP” (Windows Product Activation for Windows XP).

Jakie wymagania stawia aktywacja produktu Windows?
Aktywacja produktu jest bardzo łatwa. System Windows XP zostaje aktywowany przy pomocy prostego kreatora. Odbywa się to za pośrednictwem Internetu lub przez połączenie telefoniczne z centrum obsługi klienta firmy Microsoft.

Czy produkt musi być aktywowany natychmiast?
Nie, zapewniona jest możliwość korzystania z produktu Windows XP bez aktywacji przez okres karencji wynoszący 30 dni. Okres karencji rozpoczyna się od pierwszego uruchomienia produktu przez użytkownika. Rekomendowane jest dokonanie aktywacji przy pierwszej dogodnej sposobności, bez czekania na upływ karencji.

Co się stanie, jeśli system Windows XP nie zostanie aktywowany?
Jeżeli użytkownik nie aktywuje produktu, a 30-dniowy okres karencji mija w momencie, gdy użytkownik jest zalogowany, na ekranie pojawia się komunikat przypominający o konieczności aktywacji. Jeżeli natomiast 30-dniowy okres karencji mija w momencie, gdy użytkownik nie jest zalogowany, przy każdym następnym zalogowaniu jedyną dopuszczalną operacją jest aktywacja produktu. Jeżeli użytkownik w takiej sytuacji (po upływie okresu karencji) nie aktywuje produktu, zostanie wylogowany. Po dokonaniu aktywacji przywrócone zostają wszystkie możliwości funkcjonalne systemu Windows XP.

Jak przebiega aktywacja produktu?
Użytkownik powinien postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Można dokonać aktywacji za pośrednictwem Internetu lub przez połączenie telefoniczne z centrum obsługi klienta firmy Microsoft. W obu przypadkach proces jest bardzo prosty. Patrz Proces aktywacji produktu Windows XP.

Ile czasu zajmuje aktywacja produktu?
Aktywacja za pośrednictwem Internetu zajmuje zaledwie kilka sekund, natomiast aktywacja przez połączenie z pracownikiem obsługi klienta firmy Microsoft zajmuje parę minut.

Jakich informacji wymaga Microsoft przy aktywacji produktu?
Do aktywacji wymagany jest jedynie identyfikator instalacji. Identyfikator instalacji to pewna zakodowana wartość, wyznaczana na podstawie klucza produktu (specyficznego dla poszczególnych produktów) oraz identyfikatora konfiguracji sprzętowej. Do aktywacji produktu nie są potrzebne żadne dane osobowe, czyli dane umożliwiające zidentyfikowanie tożsamości osoby.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Aktywacja

Komentarze

 • jadwiga 13:58 04.09.2008

  <p>wgralam plyte 7 sierpnia i niewiem jak mam dokonac aktywacji</p>

 • Ravko 22:11 19.05.2009

  <p>Wyskoczyła aktywacja tylko że dalej ni hu hu !!! System wisi!!! :(</p>

 • tkt 17:12 14.08.2009

  <p>po instalacji windows xp proffesional system wymaga aktywacji bez okresu karencji, nawet nie można karty sieciowej uruchomić, co to jest?</p>

 • dawid 23:31 04.09.2010

  jak aktywować windowsa

 • Klaming 12:55 09.01.2011

  <span>U mnie też po instalacji windows xp proffesional system wymaga aktywacji bez okresu karencji - mina bo nie mozna z netem sie połaczyc a jest niedziela i telefonicznie tez nie ... bo nie pracują ... hmmm </span>

 • tato 15:28 18.01.2011

  XP Home Edition był aktywowany a tu nagle wyskoczyło info że pozostały 3 dni do okresu aktywacji. Jak to naprawić ? Po za telefonem do MS...?

 • tato 15:31 18.01.2011

  Dodam, że żadnych zmian w sprzęcie nie było

 • dominik 14:51 21.12.2013

  Czy jest opcja aktywować system Windows Home Edition przez internet z innego komputera bo nie mam dostepu do internetu na komputerze na którym musze aktywować ?? proszę o pomoc

 • Lewojna1 20:57 29.01.2014

  Witam Mam zakupiony legalny Windows Home Edition i po ostatnim jego wysypaniu się wgrałem z płyty zakupionej razem z systemem i teraz nie mogę go aktywować, jest wiadomość że przekroczyłem ilość aktywacji, przyznaję że pracuję na starszym komputerze który często mi się zawieszał i system z powodu błędów się wysypywał ale po wgraniu ponownym systemu zawsze mogłem go aktywować a teraz taka blokada, co mogę teraz zrobić, czy muszę kupować nowy system ?.

 • ludz 20:53 19.11.2015

  Zamiast łatwiej, mamy gorzej. Powinno być prosto , kupuję -oprogramowanie -instaluję-uźywam. Niestety tak nie jest bo jak wiadomo chodzo o kasę. I mamy źe co rok, albo dwa -musimy kupować nowe oprogramowanie i nabijamy kabze .

 • kamil 20:50 28.03.2016

  ja nie umiem aktywować ktoś mi pomoże ?

Skomentuj

Autor