Aktualizacja poprawiająca czas pracy na baterii Surface Pro 2

Aktualizacja poprawiająca czas pracy na baterii Surface Pro 2

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
18:58
05.11.2013
2990 wyświetleń

W październiku bieżącego roku firma Microsoft udostępniła aktualizację oprogramowania i paczkę sterowników dla tabletu Surface Pro 2. Zestaw ten zawierał m.in. aktualizację sterownika karty sieciowej WiFi. Testy wykazały, że po jej zainstalowaniu czas pracy na baterii wzrasta nawet o 25%.

Podczas pierwszego testu mierzono czas, jaki upłynie do momentu rozładowania baterii, przy intensywnym przeglądaniu zasobów sieci Web. Przed instalacją aktualizacji, Surface Pro 2 wytrzymał około 6 godzin i 40 minut, po jej zainstalowaniu czas ten wzrósł do około 8 godzin i 20 minut. Drugi test sprawdzał czas pracy na baterii podczas wyświetlania filmu w jakości 720p, przy aktywnym połączeniu WiFi. Niezaktualizowany Surface Pro 2 wytrzymał, podobnie jak w pierwszym przypadku, około 6 godzin i 40 minut. Instalacja poprawki pozwoliła na wydłużenie tego czasu do 7 godzin i 44 minut.

Wzrost czasu pracy na baterii w obu przypadkach jest znaczący. To duży plus dla Surface Pro 2, biorąc pod uwagę architekturę procesora w który został wyposażony. Niestety, aktualizacja nie zostanie udostępniona posiadaczom jego słabszej wersji – Surface 2.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.anandtech.com/show/7478/microsoft-surface-pro-2-firmware-update-improves-battery-life

Polecamy również w kategorii Urządzenia