Aktualizacja krytycznej usterki w Windows już jutro

Aktualizacja krytycznej usterki w Windows już jutro

 Adam Stępień
Adam Stępień
00:00
02.04.2007
4159 wyświetleń
Microsoft zdecydował, że przygotuje pozaprogramowo uaktualnienie dla systemów z rodziny Windows, gdzie znaleziono krytyczną usterkę w obsłudze animowanych kursorów i ikon. Jak informuje Christopher Budd na łamach Microsoft Security Response Center Blog, firma zdecydowała się nie wstrzymać do wydania poprawki w drugi wtorek miesiąca, jak to ma w zwyczaju, lecz wzmóc swe wysiłki, tak iż już jutro będzie można załatać tę lukę w zabezpieczeniach.

"Jestem pewien, że ciekawi was, jak to możliwe, że wydajemy tę aktualizację zabezpieczeń tak szybko. Otóż jak już wspominałem w piątek [co relacjonowaliśmy - przyp. red.], o usterce po raz pierwszy dowiedzieliśmy się pod koniec grudnia ubiegłego roku i od tamtej pory pracujemy nad wydaniem stosownego uaktualnienia. Pierwotnie planowaliśmy wypuścić je dziesiątego kwietnia w ramach cyklu wydawania poprawek, lecz ze względu na zwiększone ryzyko , że nasi klienci padną ofiarą ataków, jesteśmy w stanie przyspieszyć testowanie poprawki, aby była przygotowana do rozdystrybuowania do dużego grona odbiorców wcześniej, niż wspomnianego dziesiątego kwietnia." - powiedział Christopher Budd.

Microsoft pracuje przy okazji nad regulacjami prawnymi, by móc ścigać i namierzać napastników, którzy korzystają z ww. usterki, o czym donosi c|net.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/advance.mspx

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo