85-calowy Surface Hub 2S z premierą w styczniu 2021 roku

85-calowy Surface Hub 2S z premierą w styczniu 2021 roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:18
23.09.2020
2047 wyświetleń

Surface Hub to rodzina gigantycznych tabletów zapoczątkowana w 2015 roku przez model o tej samej nazwie. Do tej pory występował w dwóch wariantach: 55- i 84-calowym. Od kilku lat Microsoft zapowiadał kolejną generację Hub z modelami 2S i 2X. Pierwszy z nich w wersji 85-calowej trafił już do przedsprzedaży w USA. Przyjrzyjmy się bliżej jego unikalnym funkcjonalnościom.

Surface Hub 2S debiutował w zeszłym roku w wersji 50-calowej. Zapowiedź nowego wariantu wiąże się nie tylko z dłuższą przekątną ekranu, ale i szeregiem nowych możliwości i integracji. Oprócz tego, że Surface Hub 2S jest już dostępny w konfiguracjach z Windows 10 Pro i Windows 10 Enterprise, dużą aktualizację zaliczy wersja systemu przeznaczona wyłącznie na Surface Hub. Sprawdźmy, co nowego w Windows 10 Team 2020 Update.

Ulepszenia dla urządzeń połączonych z Azure Active Directory

Aktualizacja ta odpowiada na prośby użytkowników i wprowadza pełne wsparcie dla organizacji korzystających z Azure Active Directory (Azure AD), aby zarządzać urządzeniami Surface Hub:

 • Wsparcie dla pojedynczego logowania (Single Sign-On/SSO) na urządzeniach połączonych z Azure AD.
 • Dostęp warunkowy (Conditional Access/CA) dla urządzeń połączonych z Azure AD.
 • Wsparcie dla nie-globalnych-adminów dla urządzeń połączonych z Azure AD.

Usprawnienia wdrażania i zarządzania urządzeniami

Microsoft dodał też funkcjonalności, które pomogą klientom konfigurować i zarządzać urządzeniami Surface Hub:

 • Nowoczesne uwierzytelnianie dla kont w chmurze, w tym oparte na Exchange Web Services (EWS) i Active Directory Authentication Library (ADAL).
 • Ponad 20 nowych i zaktualizowanych zasad zarządzania MDM, dających kontrolę nad aktualizacjami z Microsoft Store, transmitowaniu bezprzewodowym (np. Miracast), ustawieniami sieci i prywatnością/RODO.

Wsparcie dla nowego Microsoft Edge, Microsoft Teams i nie tylko

 • Klienci mogą już zainstalować nowy Edge Chromium, który został przebudowany od podstaw, zyskując najlepszej klasy możliwości współpracy i wydajność, a także zabezpieczenia i kontrolę prywatności.
 • Szybsze wdrażanie Microsoft Teams.
 • Wsparcie dla funkcjonalności Proximity Join w Microsoft Teams.
 • Wsparcie dla funkcjonalności Coordinated Meetings w Microsoft Teams.
 • Bezhasłowe logowanie z użyciem kluczy bezpieczeństwa FIDO2.
 • Usprawnienia bezhasłowego logowania z użyciem apki Microsoft Authenticator.
 • Obsługa wprowadzania z dwóch piór jednocześnie na Surface Hub 2S.

Windows 10 Team 2020 Update stanie się dostępny w październiku, natomiast 85-calowy Surface Hub 2S — w styczniu. Model ten ma co prawda większy ekran, ale i mniejsze o 45% ramki, jest o 20% szczuplejszy i o 30% lżejszy od swojego poprzednika.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2020/09/22/surface-hub-2s-bridges-digital-and-physical-divide-in-todays-hybrid-workspaces/

Polecamy również w kategorii Urządzenia