Menu kategorii
 • 10 głównych zalet programu InfoPath 2003

  10 głównych zalet programu InfoPath 2003

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  01.01.2005
  3716 wyświetleń
  Program InfoPath 2003 umożliwia tworzenie urozmaiconych, dynamicznych formularzy służących zespołom i organizacjom do gromadzenia, udostępniania i wielokrotnego używania informacji oraz zarządzania nimi, co poprawia współpracę oraz procesy podejmowania decyzji w organizacji. Poniżej wymieniono 10 najważniejszych metod skuteczniejszego gromadzenia informacji i zarządzania nimi w programie InfoPath.
  Umożliwienie pracownikom podejmowania trafnych decyzji we właściwym czasie. 
  Wydajniejsze łączenie osób, informacji i procesów.
  Dzięki obsłudze języka XML i usług sieci Web można uzyskać dostęp do systemów organizacyjnych i procesów biznesowych bezpośrednio z poziomu pulpitu. Osoby w danej organizacji mogą skuteczniej przeglądać informacje biznesowe, co ułatwia podejmowanie trafniejszych decyzji i skuteczniejszych działań.
   
  Łatwiejsza ochrona informacji firmowych 
  Dostęp do informacji przechowywanych wcześniej w odmiennych, niezgodnych systemach.
  Korzystając z technologii stanowiących standardy branżowe, takich jak język XML i usługi XML sieci Web, program InfoPath oferuje funkcję wbudowanej obsługi innych formatów, dzięki której osoby w całej organizacji mogą uzyskać dostęp do informacji i używać ich, nawet jeśli znajdują się one w odmiennych, niezgodnych systemach.
   
  Umożliwienie pracownikom zarządzania coraz większą ilością informacji firmowych oraz posługiwania się nimi.   Zmniejszenie ilości powtarzających się i nieefektywnych danych.
  Program InfoPath obsługuje język XML, ułatwiając zbieranie informacji i wielokrotne używanie ich w całej organizacji. Zapobiega to ponownemu wprowadzaniu niepotrzebnych danych i zwiększa wydajność pracy.
   
  Zwiększenie ilości gromadzonych i używanych informacji firmowych. 
  Efektywniejsza współpraca z członkami zespołu.
  Program InfoPath jest zintegrowany z programem Microsoft Windows® SharePoint™ Services, udostępniając zespołom szybką i łatwą metodę współpracy za pomocą bibliotek formularzy programu Windows SharePoint Services.
   
  Ułatwianie grupom firm pełnego wykorzystania zalet aplikacji o profilu biznesowym.   Elastyczniejsze i dokładniejsze zbieranie informacji.
  Dzięki prostym w obsłudze formularzom w programie InfoPath można uprościć proces zbierania informacji, natomiast dzięki wbudowanej funkcji weryfikacji danych można zwiększyć dokładność wprowadzanych informacji. Powtarzające się sekcje i pola opcjonalne pozwalają użytkownikom dynamicznie dostosowywać formularze, na przykład przez rozszerzanie lub dodawanie sekcji, podczas ich wypełniania w celu zapewnienia lepszego kontekstu i podkreślenia znaczenia informacji.
   
  Poprawa wydajności i dostępu użytkowników do poczty e-mail.   Możliwość zbierania informacji i pracy z nimi w dowolnym miejscu i czasie.
  Formularze programu InfoPath umożliwiają zbieranie informacji i zarządzanie nimi w dowolnym miejscu i czasie, zarówno przy połączeniu z siecią, jak i w trybie offline. Użytkownicy pracujący w trybie offline mogą zsynchronizować dane po ponownym połączeniu się z siecią.
   
  Wydajne funkcje pracy zespołowej - wewnętrznie i z partnerami.   Zredukowanie liczby potrzebnych szkoleń.
  Program InfoPath działa w znanym, prostym w obsłudze środowisku autorskim pakietu Microsoft Office System, skracając tym samym czas potrzebny na szkolenia i oferując urozmaicone funkcje autorskie, w tym formatowanie tekstu, listy punktowane, tabele, obrazy i moduł sprawdzania pisowni.
   
  Tworzenie dostosowanych rozwiązań. 
  Szybkie tworzenie prostych w obsłudze formularzy.
  W trybie projektowania WYSIWYG (What You See Is What You Get — dosł.: dostajesz to, co widzisz) można łatwo tworzyć niestandardowe formularze lub pracować z 25 gotowymi do użycia formularzami przykładowymi.
   
  Lepsze zabezpieczenia i ochrona prywatności. 
  Łatwiejsze opracowywanie wzbogaconych formularzy.
  Program InfoPath ma rozszerzalną architekturę, która ułatwia programistom opracowywanie wydajnych, wzbogaconych rozwiązań za pomocą wbudowanego edytora skryptów, urozmaiconych modeli obiektów i programowalnych okienek zadań. Pozwala także na łatwe tworzenie formularzy od nowa lub na podstawie istniejących schematów danych, usług sieci Web albo danych XML.
   
  Uproszczenie uaktualniania, administrowania i uzyskiwania pomocy technicznej.   Łatwe wdrażanie i obsługa rozwiązań programu InfoPath w całej organizacji.
  Model wdrażania polegający na użyciu serwera udostępnia formularze programu InfoPath wszystkim użytkownikom w organizacji, a wbudowana funkcja kontroli wersji wykrywa nowe aktualizacje rozwiązań, dzięki czemu użytkownicy mają zawsze najnowsze wersje formularzy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft InfoPath 2003