Office 2021 już dostępny! Co nowego w tej wersji pakietu?

Office 2021 już dostępny! Co nowego w tej wersji pakietu?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/5/2021, 12:44 PM

Liczba odsłon: 17367

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft Office 2021 został dziś oficjalnie wydany. Nowa wersja wieczysta słynnego pakietu biurowego jest już dostępna w sprzedaży. Tym razem mamy do czynienia z podwójną premierą, bo oprócz nowego Office'a wydany też został dzisiaj nowy system operacyjny Windows 11.

I choć prawie wszystkie światła zostały skierowane na Windows 11, to pakiet Office 2021 też ma sporo nowego do zaoferowania. Microsoft Office 2021 można już kupić w wersji cyfrowej lub pudełkowej, korzystając z oferty Microsoftu lub oficjalnych dystrybutorów, takich jak onex.store. Zapewnia to w pełni legalną licencję, a także wsparcie techniczne.

Office 2021 — co nowego?

Najnowsza wersja stacjonarna pakietu Microsoft Office to swego rodzaju podsumowanie zmian i nowości, które przez ostatnie dwa lata napływały do subskrybentów usługi Microsoft 365 (wcześniej Office 365). To właśnie do Microsoft 365 — jako nieustannie aktualizowanej usługi — napływają na bieżąco wszystkie nowości, a dopiero potem są one uwzględniane w kolejnych "pełnych" wersjach wieczystych Office. Wydania te dedykowane są głównie tym klientom, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą korzystać z modelu abonamentu opartego na chmurze.

Microsoft Office 2021

Microsoft Office 2021 otrzymał odświeżony wygląd, nawiązujący do stylu Fluent Design obecnego w Windows 11 i innych produktach firmy. Ulepszony interfejs użytkownika pomóc ma w zachowaniu produktywności i lepszym skupieniu się na zadaniach. Nowy wygląd aplikacji pakietu jest też przyjemniejszy i łagodniejszy dla oka — mamy tu bowiem neutralną paletę kolorów, zaokrąglone rogi i wiele innych subtelnych zmian kosmetycznych.

Microsoft Office 2021

Oprócz nowego wyglądu Office 2021 otrzymał całkiem pokaźną listę nowych funkcji zaczerpniętych wprost z Microsoft 365. Zasadnicze różnice między tymi produktami powoli się zacierają. Na przykład już w Office 2019 pojawiła się funkcja współpracy nad dokumentami w czasie rzeczywistym — również z użytkownikami subskrypcji. Do tegorocznego wydania wprowadzono jeszcze więcej takich nowości! Ich listę znajdziesz w naszym artykule.

Office 2021 ma też nowe wymagania sprzętowe, które zmieniły się od czasu Office 2019. W naszym artykule znajdziesz ich porównanie.

Microsoft Teams teraz jako część pakietu Office

Przez ostatnie półtora roku, które upłynęło pod znakiem globalnej pandemii, komunikator Microsoft Teams stał się ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Liczba jego aktywnych użytkowników poszybowała niesamowicie w górę, a sama aplikacja dla wielu osób stała się codziennym narzędziem komunikacji, współpracy i nauki. W zeszłym roku Teams, wcześniej jako platforma dla firm, otworzył się w końcu na użytkowników domowych. Wszystko to sprawia, że obecność Microsoft Teams w Office 2021 wydaje się naturalną konsekwencją.

Microsoft Teams w Office 2021

Microsoft Teams w edycji konsumenckiej stał się integralną częścią zarówno Office 2021, jak też Windows 11. W przypadku Office'a zmiana ta wpłynie więc głównie na osoby korzystające z Windows 10 i macOS.

Czy aktualizacja z Office 2019 do Office 2021 jest możliwa?

Taka droga dostępu do nowego wydania Office nie została niestety otwarta. Tu raczej nie ma zaskoczenia, bowiem użytkownicy Office 2016 również nie mieli opcji aktualizacji do Office 2019. Te wersje pakietu musimy zatem traktować jako oddzielne produkty bez możliwości bezpośredniego przejścia z jednego w drugi.

Office 2021 — jakie są aplikacje w poszczególnych edycjach?

W pakiecie Office 2021 znajduje się zestaw sprawdzonych aplikacji Office w nowych wersjach. W zależności od edycji dostępne są:

  • Office 2021 Home & Student: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Teams
  • Office 2021 Home & Business: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Teams
  • Office 2021 Professional: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher, Teams

Microsoft Office 2021

Gdzie można zamówić Office 2021?

Microsoft Office 2021 można już kupić w sklepie onex.store:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia