Microsoft 365 Personal (Office 365 Personal) i Microsoft 365 Family (Office 365 Home) - poznaj funkcje, różnice i ceny!

Microsoft 365 Personal (Office 365 Personal) i Microsoft 365 Family (Office 365 Home) - poznaj funkcje, różnice i ceny!

Autor: Maja Lazurowicz

Opublikowano: 7/18/2023, 11:00 AM

Liczba odsłon: 1603

Choć firma Microsoft kojarzona jest głównie z produktami biznesowymi, w swojej ofercie ma także oprogramowanie do użytku osobistego i dla rodziny. Microsoft Office 365, MS Office 365, Office 365 czy Microsoft 365? Licencja, plan, subskrypcja czy usługa? Niezależnie, jakiej nazwy użyjemy, wszystko prowadzi do platformy Microsoft 365, która zastąpiła usługę Microsoft Office, ale oferuje wszystko to, co znane i lubiane, czyli aplikacje pakietu Office - Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook i usługę OneDrive, w zawsze aktualnych wersjach. Jakie pakiety Office dla użytkowników domowych mamy do wyboru? Microsoft Office 365 Family oraz Microsoft Office 365 Personal. Co dokładnie oferują? Czym się różnią i ile kosztują? Poznaj funkcje tych subskrypcji Microsoft oraz sprawdź ich ceny.

microsoft-365-na-tablecie

Microsoft 365 Personal - dawny Office 365 Personal

Microsoft 365 Personal (kiedyś Office 365 Personal) to subskrypcja dla użytkowników domowych, która obejmuje klasyczne aplikacje pakietu Office - Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft OneNote, a ponadto Skype, Publisher, Access, poczta Microsoft Outlook, 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive, zaawansowane zabezpieczenia Microsoft Defender, aplikację Microsoft Teams, program Microsoft Editor do sprawdzania pisowni i gramatyki oraz program Clipchamp do tworzenia wideo. Licencja pozwala na korzystanie z aplikacji Word, Excel, PowerPoint w trybie offline i współpracowanie nad plikami w czasie rzeczywistym. Plan Microsoft 365 Personal jest przeznaczony dla 1 użytkownika (jedno konto Microsoft), ale może być zainstalowany na maksymalnie 5 urządzeniach jednocześnie - komputery PC (Windows) i Mac, iPhone'y, iPady oraz smartfony i tablety z systemem Android. Aplikacje Microsoft Access i Microsoft Publisher mogą być obsługiwane tylko na komputerach PC, natomiast wszystkie pozostałe aplikacje Office - na telefonach, tabletach i laptopach.

Microsoft 365 Family - dawny Office 365 Home

Microsoft 365 Family (kiedyś Office 365 Home) to jak sama nazwa wskazuje subskrypcja dla całej rodziny, a nie tylko 1 osoby. To jedna licencja przewidziana dla maksymalnie 6 użytkowników. W Microsoft 365 Family dostępne są te same aplikacje Office, co w planie osobistym, czyli Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, Skype, Teams, Microsoft OneDrive, Defender, Editor i Clipchamp. Jakie są zatem różnice między tymi dwoma planami? Family posiada ponadto dodatkową aplikację Family Safety Premium oraz aż 6 TB przestrzeni w chmurze OneDrive - 1 TB dla 1 osoby. Każdy użytkownik może korzystać z pakietu Microsoft na maksymalnie 5 urządzeniach jednocześnie. To oznacza, że jedna osoba może zalogować się na swoje konto Microsoft i korzystać z aplikacji w tym samym czasie na np. dwóch laptopach, dwóch telefonach i jednym tablecie.

microsoft-365-laptop-telefon

Subskrypcja Microsoft 365 - na czym polega?

Wybór pakietu Microsoft w formie subskrypcyjnej oznacza miesięczną lub roczną opłatę, a nie jednorazowy zakup wieczystego oprogramowania, jak w przypadku Office 2021, który oferuje tylko aplikacje stacjonarne. Dzięki subskrypcji zawsze korzystasz z najnowszej wersji programów Office, nowych funkcji, poprawek i aktualizacji zabezpieczeń, a także stale dostępnej pomocy technicznej Microsoft. W tym miejscu należy podkreślić niewątpliwą zaletę korzystania z platformy Microsoft 365, czyli bezpieczeństwo, do którego firma Microsoft przywiązuje ogromną wagę. Usługa Microsoft Defender będąca częścią usług pakietu Office, zapewnia ochronę danych osobistych i urządzeń, stale monitoruje zagrożenia, wysyła alerty w czasie rzeczywistym i oferuje wskazówki ekspertów.

Pakiet aplikacji Microsoft 365 - ile kosztuje?

microsoft-365-porownanie

Microsoft 365 to oczywiście usługa płatna. Ale ponieważ jest dostępna w modelu abonamentowym, skorzystanie z niej nie obciąża tak bardzo budżetu.

  • Zakup planu Microsoft 365 Personal ESD lub BOX w Sklepie CentrumXP to wydatek 199,00 zł na rok, co oznacza około 16,50 zł na miesiąc.
  • Zakup planu Microsoft 365 Family ESD lub BOX w Sklepie CentrumXP to z kolei wydatek 299,00 zł na rok, przypominamy jednak, że dla 6 użytkowników, co w przeliczeniu na 1 osobę na miesiąc daje opłatę ok. 4,15 zł.

Czy jednak jest jakiś sposób, aby z produktów rodziny Microsoft skorzystać za darmo? Tak. Można skorzystać z MS Office 365 za darmo, ale... darmowa wersja pakietu Office jest tylko wersją próbną na 1 miesiąc. 30 dni to wystarczający okres, aby przekonać się, czy aplikacje Microsoft spełniają nasze oczekiwania i czy warto zakupić którąś z wersji.

A co z pakietami Microsoft 365 dla biznesu?

Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, Microsoft oferuje przede wszystkim rozwiązania dla biznesu Jeśli więc prowadzisz firmę lub chcesz po prostu dowiedzieć się, jakie są opcje programów biurowych Microsoft Office dla firm, odwiedź Sklep CentrumXP lub sprawdź artykuł przygotowany przez naszego eksperta: Ile kosztuje Microsoft 365? Poznaj ceny i różnice między licencjami

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia