Korzystanie z funkcji Zdalny Pulpit

Korzystanie z funkcji Zdalny Pulpit

Autor: Microsoft

Opublikowano: 4/7/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 59830

Dzięki funkcji Zdalny Pulpit (Remote Desktop) w Windows® XP Professional, mamy możliwość zdalnego kontrolowania naszego komputera z innego biura, z domu lub podczas podróży. Oznacza to, że możemy korzystać z danych, aplikacji i zasobów sieciowych dostępnych na naszym komputerze biurowym, pozostając fcznie poza biurem.

Aby korzystać z funkcji Zdalny Pulpit, potrzebujesz:

  • Windows XP Professional zainstalowany na twoim komputerze biurowym, lub na dowolnym innym, z którego będziesz korzystał w sposób zdalny. Taki komputer nosi nazwę hosta.

  • Komputer zdalny z zainstalowanym systemem Windows 95 lub nowszą wersją Windows. Ten komputer nosi nazwę klienta i musi mieć zainstalowane oprogramowanie klienckie Podłączanie Pulpitu zdalnego.

  • Łączność z Internetem. Szerokopasmowe łącze do Internetu zapewnia wyższą jakość, ale nie jest niezbędne, ponieważ Zdalny Pulpit transferuje minimalną liczbę danych (np. na temat wyświetlacza czy klawiatury) niezbędnych do zdalnego sterowania hostem. Z powodzeniem wystarczy do tego celu pasmo o mniejszej przepustowości.

W niniejszym artykule zakłada się, że twój komputer biurowy stanowi część wewnętrznej sieci, w której możliwe są połączenia z komputerem zdalnym (Zdalny Pulpit). W razie wątpliwości, należy porozumieć się z administratorem systemu.