Jak rozpocząć pracę z OneDrive dla firm

Jak rozpocząć pracę z OneDrive dla firm

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 3/19/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 4284

W dobie powszechnej digitalizacji większość formalności we współczesnych firmach przebiega cyfrowo, za pośrednictwem komputera i Internetu. Bardzo ułatwia to prowadzenie, przechowywanie i udostępnianie dokumentacji. Dokumenty, nawet w wersji cyfrowej, możemy przechowywać na lokalnym komputerze. Jest to jednak rozwiązanie nie zawsze wygodne i bezpieczne. Office 365 umożliwia przechowywanie wszystkich najważniejszych dokumentów w chmurze, gdzie są one bezpieczne i mamy do nich dostęp z każdego miejsca na ziemi. Usługa OneDrive dla Firm to integralna część usługi Office 365 lub programu SharePoint Server. Jest to miejsce w chmurze, w którym można przechowywać, udostępniać i synchronizować pliki firmowe. Usługa ta pozwala aktualizować i udostępniać pliki z dowolnego urządzenia, a nad dokumentami pakietu Office można współpracować z innymi osobami w tym samym czasie. Możemy również udostępniać pliki naszym współpracownikom, co ułatwia szybką i wydajną pracę. Bardzo istotny jest również poziom bezpieczeństwa. OneDrive bowiem cechuje się wyjątkowym poziomem ochrony prywatności i transparentności. Nad wszystkim mamy stałą kontrolę, co pozwala spać spokojnie.

OneDrive dla firm

OneDrive dla Firm oferowany jest w każdym z pakietów Office 365. Dla małych firm:

  • Office 365 Business - 1 TB pojemności w chmurze.
  • Office 365 Business Premium 1TB- pojemności w chmurze.
  • Office 365 Business Essentials - 1TB pojemności w chmurze.

Dla większych przedsiębiorstw:

  • Office 365 ProPlus - 1TB pojemności w chmurze.
  • Office 365 Enterprise E1 - 1TB pojemności w chmurze.
  • Office 365 Enterprise E3 - bez limitu pojemności.
  • Office 365 Enterprise E5 - bez limitu pojemności.

Ponadto dostępny jest również w planach dla instytucji rządowych i edukacyjnych. Można go również zakupić jako osobną, pojedynczą usługę - do wyboru mamy wtedy 2 plany:

  • OneDrive dla Firm Plan 1 - zapewnia 1TB przestrzeni dyskowej z limitem rozmiaru pliku do 15GB
  • OneDrive dla Firm Plan 2 - nieograniczona przestrzeń dyskowa.

OneDrive dla firm

Aby uzyskać dostęp do OneDrive dla Firm, musimy założyć konto w usłudze Office 365. W najniższym pakiecie Plan 1 mamy dostęp do Office Online oraz OneDrive. Jeśli chcemy, możemy przez miesiąc bezpłatnie sprawdzić, jak działa chmura Microsoftu. W tym celu należy przejść do strony OneDrive dla Firm i wybrać plan, który nas interesuje.

OneDrive dla firm

Aby przejść do usługi OneDrive, wystarczy zalogować się na konto Office365 i spośród dostępnych aplikacji wybrać OneDrive. Przy pierwszym uruchomieniu trzeba będzie chwilę poczekać, aż usługa zostanie skonfigurowana. Po kilku minutach będziemy mieć już dostęp do naszej przestrzeni OneDrive. Możemy już wgrać nasze pierwsze pliki do naszej firmowej chmury - wystarczy je przeciągnąć do okna OneDrive. Nowe elementy można dodać również, klikając przycisk Nowy lub Przekaż, aby przesłać plik z dysku.

OneDrive dla firm

Do plików dostęp mamy nie tylko poprzez przeglądarkę, lecz również przez aplikację na komputery PC oraz aplikacje mobilne na iOS, Android i Windows Mobile. Wystarczy zalogować się do aplikacji za pomocą konta firmowego.

OneDrive dla firm na Windows 10

OneDrive to znakomite rozwiązanie dla osób, które dbają nie tylko o swoją wygodę, ale i bezpieczeństwo. Wszystkie dokumenty firmowe warto trzymać w kilku kopiach znajdujących się w kilku różnych miejscach, np. właśnie w usłudze OneDrive. Zapewnia to możliwość szybkiego odzyskania utraconych z jakiegoś powodu ważnych danych. Ponadto korzystanie z OneDrive znacznie ułatwia pracę z plikami, które możemy do woli udostępniać naszym współpracownikom. Już nie trzeba biegać z pamięcią USB, aby zgrać najświeższą wersję pliku od kolegi z biura. Wystarczy pobrać ją z usługi OneDrive, a za pomocą Office Online możemy nawet edytować plik wprost w przeglądarce.