Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań

Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/30/2018, 2:31 PM

Liczba odsłon: 34725

Chyba każdy z nas ma ulubione witryny w Internecie, które regularnie odwiedza. By nie musieć za każdym razem wpisywać ich adresów, strony można dodać do zakładek w przeglądarce, ale nie jest to jedyny sposób na szybki dostęp. Do stron możemy tworzyć skróty i umieszczać je np. na pulpicie albo w folderach. Windows 10 i przeglądarka Microsoft Edge pozwalają dość wygodnie tworzyć takie skróty także w menu Start i na pasku zadań. Odbywa się to tak naprawdę za pomocą dwóch kliknięć!

Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań?

Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań?

  1. Otwieramy dostępną w Windows 10 przeglądarkę Microsoft Edge i wchodzimy na stronę, którą chcemy przypiąć do paska zadań. W prawym górnym rogu okna przeglądarki znajdujemy ikonę wielokropka (Ustawienia i nie tylko) i klikamy ją.
  2. Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań?

  3. Z wysuniętego menu wybieramy opcję Przypnij tę stronę do paska zadań i klikamy ją. Warto zwrócić uwagę, że poniżej znajduje się też opcja pozwalająca przypiąć stronę bezpośrednio do menu Start.
  4. Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań?

  5. Nasza witryna została już przypięta. Po kliknięciu jej ikony strona otworzy się w domyślnej przeglądarce. Ikonę skrótu możemy oczywiście przesuwać, by umieścić ją w dowolnym miejscu paska zadań.
  6. Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań?

  7. Windows 10 pozwala przypinać i organizować w ten sposób praktycznie dowolną liczbę stron. Jeśli chcemy którąś z nich usunąć, klikamy jej ikonę prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Odepnij od paska zadań.
  8. Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań?

By przypiąć stronę do paska zadań, korzystamy w tym poradniku z przeglądarki Microsoft Edge. Oczywiście można to wykonać przy pomocy innej przeglądarki, ale np. w przypadku Firefoksa jest to bardziej złożone - stronę trzeba najpierw dodać do zakładek, potem przeciągnąć na pulpit, a dopiero później na pasek zadań lub do menu Start. Edge rozwiązuje to znacznie szybciej. Przypięte w ten sposób witryny nie są oczywiście dostępne na wyłączność dla Edge - można je otwierać za pomocą dowolnej przeglądarki.