10 najlepszych dodatków do Microsoft Edge

10 najlepszych dodatków do Microsoft Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/28/2023, 12:00 PM

Liczba odsłon: 2749

Dzisiejsze przeglądarki oferują naprawdę duży zakres funkcjonalności, co pozwala w miarę komfortowo i bezpiecznie stawiać pierwsze kroki w Sieci. Kiedy jednak potrzebujemy bardziej konkretnych funkcji, możliwości lub zabezpieczeń, warto korzystać z rozszerzeń czy też dodatków (to to samo). Dodatki ułatwiają wykonywanie czynności, które normalnie zabrałyby o wiele więcej czasu. Czasem wystarczy tylko jedno kliknięcie zamiast przedzierania się przez wiele stron czy aplikacji. Odblokowują też funkcje blokowane przez twórców i wydawców albo odwrotnie — blokują reklamy i elementy śledzące. Chcesz się dowiedzieć, z jakich rozszerzeń dla Microsoft Edge warto korzystać? Sprawdź nasze zestawienie!

uBlock Origin

Najlepszy, darmowy, otwartoźródłowy i bardzo skuteczny bloker reklam dla przeglądarek internetowych. Jego ikona wyświetla się na pasku narzędzi i pozwala włączać/wyłączać blokowanie reklam w danej domenie, a także sprawdzać dokładnie, jaka zawartość jest blokowana. To właściwie podstawa korzystania z Internetu.

uBlock Origin - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: uBlock Origin

Privacy Badger

Privacy Badger świetnie działa w parze z uBlockiem. Powstrzymuje on reklamodawców i trackery przed sekretnym śledzeniem naszych poczynań w Sieci. Rozszerzenie wykrywa elementy śledzące, które podążają za użytkownikiem, gdy ten odwiedza różne strony, i automatycznie je blokuje. Wysuwane menu zawiera przydatne opcje, takie jak całkowite blokowanie domeny, blokowanie tylko ciasteczek lub zezwalanie na zawartość z danej domeny.

Privacy Badger - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Privacy Badger

Microsoft 365

Rozszerzenie to umieszcza na pasku narzędzi Edge ikonę Microsoft 365, która zapewnia szybki dostęp do aplikacji, takich jak Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint i OneNote, oraz do ostatnich plików — zarówno w chmurze OneDrive, jak i offline. Programy dostępne są w trybie online, bez konieczności instalowania.

Microsoft 365 - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Microsoft 365

Redaktor Microsoft: sprawdzanie pisowni i gramatyki

Aby odbiorca komunikatu dobrze nas zrozumiał, powinniśmy zadbać o styl i gramatykę. Zwykła autokorekta bazująca na słowniku nam w tym nie pomoże, ale aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję i przetwarzanie języka naturalnego — już tak. W ten sposób działa właśnie Redaktor Microsoft. Pomaga on użytkownikom zyskać większą pewność siebie w pisaniu i komunikacji. Oferuje nie tylko podkreślenia na czerwono (pisownia), ale też na niebiesko (gramatyka) i na fioletowo (stylistyka).

Redaktor Microsoft - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Redaktor Microsoft: sprawdzanie pisowni i gramatyki

Video DownloadHelper

Jak pobrać film ze strony, kiedy pod prawym przyciskiem nie ma przycisku "Zapisz jako" albo w ogóle nie ma menu kontekstowego? W wielu przypadkach świetnie sprawdzi się rozszerzenie Video DownloadHelper, którego ikona zaświeci się na kolorowo, gdy na bieżącej stronie wykryje zawartość wideo możliwą do pobrania. Uwaga: rozszerzenie radzi sobie najlepiej ze standardowymi plikami wideo. Oferuje też możliwość ripowania ze streamów, ale nie jest to do końca skuteczne.

Video DownloadHelper - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Video DownloadHelper

Microsoft Rewards

Microsoft Rewards Program, nagradzający użytkowników za wykonywanie działań w Windows, Edge, Xbox i Microsoft Store, działa od zeszłego roku w Polsce, a także w kilkudziesięciu innych krajach. Punkty można wymieniać na realne nagrody w Microsoft Store lub przeznaczyć je na cele charytatywne. Rozszerzenie pozwala szybko podejrzeć, ile zebraliśmy dzisiaj punktów, a także wykonać specjalne akcje, które są wyżej punktowane.

Microsoft Rewards - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Microsoft Rewards

Absolute Enable Right Click & Copy

Niektóre strony internetowe blokują prawy przycisk myszy, zaznaczanie i kopiowanie tekstu, a także stawiają inne ograniczenia. Absolute Enable Right Click & Copy pozwala większość z nich łatwo ominąć. Wystarczy wymusić obsługę prawego przycisku myszy lub nawet włączyć "Absolute Mode", aby wyłączyć wszelkie typy zabezpieczeń — o ile nie zostały napisane w tak przemyślany sposób, by rozszerzenie nie mogło sobie z nimi poradzić.

Absolute Enable Right Click & Copy - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Absolute Enable Right Click & Copy

Microsoft Outlook

Outlook jest co prawda integrowany z paskiem bocznym Edge, ale korzystać z niego można nawet bez otwierania tego paska ani też otwierania nowej karty. Rozszerzenie dodaje na pasek narzędzi ikonę Outlook, z której w wysuwanym menu uzyskasz dostęp do poczty, kalendarza, zadań, kontaktów i nie tylko. Możesz korzystać ze służbowego konta Outlook bądź osobistego konta Outlook.com lub Hotmail.

 - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Microsoft Outlook

Adobe Acrobat

Microsoft i Adobe mają długą historię współpracy, a jednym z najnowszych jej owoców jest integracja technologii Acrobat z Edge. Dostarcza to rozszerzone doświadczenie PDF użytkownikom Windows. Rozszerzenie "Adobe Acrobat: edycja plików PDF, konwertowanie, narzędzia podpisywania" ułatwia korzystanie z narzędzi Acrobat PDF bezpośrednio w przeglądarce Edge. Wśród darmowych opcji znajdziesz dodawanie komentarzy, w tym notatek, tekstu i wyróżnień.

Adobe Acrobat - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Adobe Acrobat: edycja plików PDF, konwertowanie, narzędzia podpisywania

Enhancer for YouTube™

Rozszerzenie pozwala dosłownie przejąć kontrolę nad YouTube i w pełni wykorzystać jego możliwości, aby poprawić swój komfort użytkowania. Enhancer udostępnia funkcje, takie jak sterowanie głośnością i szybkością odtwarzania pokrętłem myszy, automatyzacja powtarzalnych zadań, korzystanie z kilkudziesięciu skrótów czy wreszcie zarządzanie reklamami.

Enhancer for YouTube™ - dodatek dla Microsoft Edge

Pobierz ze sklepu z dodatkami programu Edge: Enhancer for YouTube™

W kolejnych artykułach przedstawiamy też najlepsze rozszerzenia dla pozostałych przeglądarek!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia