Instalacja Windows 2000 oraz Windows XP

Instalacja Windows 2000 oraz Windows XP

Autor: Microsoft

Opublikowano: 4/7/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 10749

Istnieje ogólna zasada, że najnowszy system operacyjny jest instalowany na końcu. W tym wypadku, najpierw powinniśmy instalować Windows 2000, a następnie Windows XP.

Niepowtarzalna nazwa komputera
Możemy tak skonfigurować komputer, by posiadał on wielokrotne instalacje Windows XP oraz Windows 2000. Jednak dla każdej z nich musimy użyć innej nazwy komputera, jeśli należy on do domeny serwera Windows 2000. Z uwagi na to, że przy każdej instalacji Windows XP w domenie stosowany jest niepowtarzalny identyfikator bezpieczeństwa (SID), nazwa komputera dla każdej instalacji musi być unikatowa – nawet w przypadku wielu instalacji na tym samym komputerze.

Podsumowanie
W celu skonfigurowania komputera zawierającego systemy Windows 2000 oraz Windows XP, należy stosować się do następujących zaleceń:

  1. Zainstaluj każdy z systemów operacyjnych na osobnym dysku lub partycji.
  2. Najpierw zainstaluj Windows 2000, a dopiero potem Windows XP.
  3. Gdy wykonujesz pierwszą instalację Windows XP (w odróżnieniu od upgrade’u), z założenia system instaluje się na partycji, na której nie istnieje żaden inny system operacyjny. Możesz szczegółowo określić partycję w fazie Setup.
  4. Nie instaluj Windows XP na skompresowanym dysku, chyba że został on poddany kompresji w wyniku zastosowania odpowiedniej funkcji systemu plików NTFS.
  5. Na każdej partycji, która służy do zainstalowania po raz pierwszy Windows XP (w odróżnieniu od uaktualnienia), trzeba będzie ponownie zainstalować wszystkie programy, np. edytor czy pocztę elektroniczną, po zakończeniu fazy Setup.
  6. Instaluj programy wykorzystywane przez każdy z systemów operacyjnych na partycji zawierającej ten właśnie system. Jeśli chcesz, by twoje programy działały pod różnymi systemami operacyjnymi, musisz zainstalować osobne kopie tych programów na każdej z partycji systemów operacyjnych.
  7. Jeśli twój komputer należy do domeny serwera Windows 2000, każda instalacja Windows XP na tym komputerze musi zawierać inną nazwę komputera.
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia