Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z sierpnia 2023

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z sierpnia 2023

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/1/2023, 12:00 PM

Liczba odsłon: 1317

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z sierpnia 2023 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, Outlook, PowerPoint, Word, Teams i Loop.

Spis treści

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programach Excel, Outlook, PowerPoint i Word

Nowości w programie Excel

 • Śledzenie zadań za pomocą @wzmianek: Korzystaj ze @wzmiankowania w komentarzach, aby tworzyć, przydzielać i śledzić zadania w Twoim skoroszycie.

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel

Nowości w programach Excel, Outlook, PowerPoint i Word

 • Zaktualizowane szyfrowanie Microsoft Purview Information Protection: Advanced Encryption Standard (AES) z 256-bitową długością klucza w Cipher Block Chaining mode (AES256-CBC) to teraz domyślny mechanizm szyfrowania Microsoft Purview Information Protection dla dokumentów i e-maili w Microsoft 365 Apps.

Nowości w programie Excel

 • Autouzupełnianie listy sprawdzania poprawności danych: Wysuwane listy to poręczny sposób na usprawnienie wprowadzania i sprawdzania poprawności danych w Excelu. Dodano do nich teraz funkcję AutoComplete, która automatycznie porównuje tekst wpisany w komórce ze wszystkimi pozycjami na rozwijanej liście i wyświetla tylko pasujące elementy. Pozwoli to zaoszczędzić czas na przewijaniu list, radzeniu sobie z błędami sprawdzania poprawności danych czy pisaniu złożonego kodu obsługującego to zadanie.
 • Wklejanie wartości bezpośrednio do skoroszytu za pomocą skrótu klawiszowego: Skrót klawiaturowy CTRL + SHIFT + V umożliwia szybkie wklejanie wartości zamiast wybierania opcji "Wklej wartości" z menu.

Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Formatowanie nieaktualnych wartości: Tryb obliczeń ręcznych zawiesza automatyczne obliczenia dokonywane normalnie przez Excela, dlatego wartości w komórkach mogą pozostawać nieaktualne. Kiedy edytujesz komórkę w skoroszycie, nie wszystkie komórki stają się nieaktualne, a jedynie te, które są zależne od tej zmiany. Odtąd nieaktualne komórki zostają przekreślone. W ten sposób Excel daje do zrozumienia, że nie powinniśmy polegać na tych komórkach do czasu, aż zostaną ponownie obliczone. Przy nieaktualnej komórce znajduje się ikona ostrzeżenia. Po jej kliknięciu otworzy się menu, z którego możesz wybrać opcję Oblicz teraz (F9) albo przełączyć się na tryb obliczeń automatycznych.
 • Formatowanie nieaktualnych komórek w Excelu

 • Python w Excelu - integracja już dostępna: Excel współpracuje teraz z Pythonem. Umożliwia to łączenie funkcji analitycznych arkusza kalkulacyjnego i popularnego języka programowania w tym samym skoroszycie — praktycznie od ręki. Wystarczy skorzystać z nowej funkcji PY, aby prowadzić obliczenia Pythona w chmurze Microsoftu i otrzymać wyniki w Excelu. Daje to użytkownikom dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych Pythona, umożliwiających wizualizacje, czyszczenie danych, uczenie maszynowe, analizy predykcyjne i nie tylko. Integracja ta działa bezpiecznie w Microsoft Cloud i nie wymaga konfiguracji. Kod uruchamia się w chmurze (we własnym izolowanym kontenerze hyperwizora przy użyciu usługi Azure Container Instances i bezpiecznych pakietów źródłowych Anaconda) i jest chroniony zabezpieczeniami klasy korporacyjnej.
 • Python in Excel - Microsoft 365

 • Śledzenie zadań za pomocą @wzmianek: Korzystaj ze @wzmiankowania w komentarzach, aby tworzyć, przydzielać i śledzić zadania w Twoim skoroszycie.

Nowości w programach Excel, Outlook, PowerPoint i Word

 • Zaktualizowane szyfrowanie Microsoft Purview Information Protection: Advanced Encryption Standard (AES) z 256-bitową długością klucza w Cipher Block Chaining mode (AES256-CBC) to teraz domyślny mechanizm szyfrowania Microsoft Purview Information Protection dla dokumentów i e-maili w Microsoft 365 Apps.
 • Office ma nowy domyślny motyw: Microsoft zaktualizował domyślny font i kolory motywu Office, aby były bardziej nowoczesne i dostępne.
 • Nowy motyw aplikacji Microsoft 365

Nowości w programie Outlook

 • Teams Meeting Apps w aplikacji Outlook: Możesz teraz skonfigurować aplikację spotkania podczas tworzenia zaproszenia w Outlook. Aplikacja spotkania będzie gotowa do użycia podczas czatu lub dołączania do spotkania w Teams.

Microsoft 365 — nowości w Monthly Enterprise Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Ulepszenia związane z nakładaniem się tabel przestawnych: Ulepszono doświadczenie, kiedy tabela przestawna nakłada się na inną zawartość w skoroszycie.

Nowości w programie Outlook

 • Wstążka ułatwień dostępu w Outlook na Windows: Wstążka ułatwień dostępu zbiera w jednym miejscu wszystkie potrzebne narzędzia, aby Twoje e-maile były łatwiej dostępne.

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Microsoft 365 i Office 365 w wersjach bez Teams

Nowości w programie Microsoft Teams

 • Teams z możliwością pracy w wielu dzierżawach jednocześnie: Microsoft zaczął udostępniać nowe funkcje zaprojektowane dla organizacji z wieloma dzierżawami (multi-tenant organizations) w nowej aplikacji desktopowej Microsoft Teams na Windows. Umożliwiają one jednoczesną pracę i otrzymywanie powiadomień z wielu dzierżaw, ulepszają doświadczenia czatu, wyszukiwania i spotkań oraz pozwalają współdzielić kanały.
 • Wielozadaniowość i powiadomienia z różnych dzierżaw w Teams

 • Dźwięk przestrzenny ogólnodostępny w Teams: W marcu tego roku Microsoft zapowiedział, że Teams wkrótce otrzyma obsługę dźwięku przestrzennego. Po nieco wydłużonym oczekiwaniu firma ogłosiła, że funkcjonalność jest już ogólnodostępna w desktopowej wersji komunikatora. Ma ona na celu naśladować osobiste konwersacje na żywo, oddzielając przestrzennie uczestników spotkania, co zapewnia bardziej naturalne doświadczenie.
 • Dźwięk przestrzenny ogólnodostępny w Microsoft Teams

Nowości w programie Microsoft Loop

Nowości w programach Word, Excel i PowerPoint

 • Nowe miejsce do eksplorowania i zarządzania dodatkami Office: Doświadczenie wyszukiwania i pobierania dodatków zostało odświeżone dzięki nowej sekcji. Wystarczy nacisnąć nowy przycisk na karcie "Narzędzia główne". Zarządzaj swoimi dodatkami, organizując je w preferowanej kolejności, znajdując informacje, które pozwolą Ci ustalić, do czego są przydatne, i instalując dodatki, aby zwiększyć funkcjonalność i bezpieczeństwo.
 • Dodatki aplikacji Office - zarządzanie i wyszukiwanie

Nowości w programie Word dla sieci Web

 • Opcje akapitów w Word dla sieci Web: Dzięki opcjom akapitu możesz skorygować wyrównanie, wcięcia i odstępy, a także skorzystać z opcji paginacji, aby upewnić się, że powiązane elementy, takie jak obraz i jego podpis, są zawsze na tej samej stronie; że pierwszy lub ostatni wiersz akapitu nie pojawią się na dole lub na górze strony; lub że powiązane treści w wielu akapitach pozostają na pojedynczej stronie.
 • Opcje akapitów w Word dla sieci Web

 • Oddzielne strony w Word dla sieci Web: Pełna funkcjonalność kolumn, nagłówków i stopek oraz zawijania tekstu opiera się na możliwości wyświetlania oddzielnych stron i wymaga przeglądania dokumentu w tym widoku. Dlatego jest to teraz domyślny widok w Word Online. Możesz go włączyć/wyłączyć, klikając przycisk Oddzielne strony na karcie Widok. Kiedy opcja jest włączona, zauważysz wyraźne odstępy między stronami. Po wyłączeniu tej opcji strony są ze sobą złączone niczym na rolce papieru i przedzielone jedynie symboliczną linią poziomą.
 • Oddzielne strony w Word dla sieci Web

Nowości w programie PowerPoint

 • Tworzenie zadań w PowerPoint: Insiderzy mogą teraz tworzyć, przypisywać i kończyć zadania bez opuszczania aplikacji PowerPoint na Windows, PowerPoint na komputery Mac i PowerPoint dla sieci web. Wystarczy w polu tekstowym komentarza oznaczyć @wzmianką osobę, której chcesz przypisać zadanie, i zaznaczyć pole Przydziel do, by utworzyć zadanie i wysłać oznaczonej osobie powiadomienie e-mailem. Aby oznaczyć zadanie jako ukończone, kliknij przycisk Ukończ zadanie.
 • Jak utworzyć, przydzielić i zakończyć zadanie w PowerPoint

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z ostatnich miesięcy:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/officeupdates/current-channel-preview