Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z marca 2022

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z marca 2022

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/1/2022, 10:00 AM

Liczba odsłon: 4327

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w tym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z marca 2022 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, PowerPoint, Outlook i Word, a także do całego pakietu Office.

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programach Word, Excel i PowerPoint

 • Aplikowanie domyślnych etykiet wrażliwości przy modyfikacji istniejących plików: Do tej pory domyślne etykiety wrażliwości, skonfigurowane przez administratora, były aplikowane automatycznie, gdy plik był tworzony. Teraz etykiety aplikują się za każdym razem, gdy dokument, skoroszyt lub prezentacja jest tworzona lub modyfikowana. Użytkownik może wybrać inną etykietę, jeśli bardziej pasuje do charakteru wrażliwości danego pliku.
 • Office 365 - etykiety wrażliwości

Nowości w programie Excel

 • Automatyczne odświeżanie danych giełdowych w arkuszu: Gdy typ danych Stock został wprowadzony do Excela, umożliwił on łatwe połączenie arkusza kalkulacyjnego z najnowszymi danymi giełdowymi. Aby jednak zaktualizować połączone dane, trzeba było ręcznie odświeżyć skoroszyt. Teraz nie jest to konieczne! Microsoft włączył automatyczne aktualizacje, dzięki czemu dane mogą regularnie odświeżać się w tle. Aby skonfigurować tę funkcję, klikamy prawym przyciskiem myszy typ danych w skoroszycie, a następnie wybieramy opcję Typ danych > Ustawienia odświeżania i wybieramy preferowane ustawienie.
 • Automatyczne odświeżanie danych w Excelu

 • Dodawanie linków do komentarzy w wątkach: Komentarze w wątkach to świetny sposób na szczegółowe konwersacje na temat skoroszytu Excela ze współpracownikami. Dyskusje te często będą odnosić się do informacji lub zasobów znalezionych w innych miejscach, do których nieraz chcemy zalinkować. Teraz jest to możliwe dzięki funkcji wstawiania hiperłączy do komentarzy. Aby dodać link do komentarza, po prostu wpisujemy albo wklejamy adres URL. Link stanie się aktywny i zostanie zapisany po opublikowaniu komentarza.
 • Dodawanie linków do komentarzy w Excelu

Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Szybsze filtrowanie, gdy komórki zawierają unikalne lub zduplikowane zasady: kiedy skoroszyt zawiera wiele unikalnych lub zduplikowanych zasad formatowania warunkowego, może on spowolnić działanie aplikacji. Dzięki tej aktualizacji nie będzie już to miało miejsca. Dzięki optymalizacji działającego w tle algorytmu porównawczego poprawiono wydajność i przyspieszono proces filtrowania.

Nowości w programie Word

 • Ulepszone doświadczenie odzyskiwania po błędach współtworzenia: współpraca z innymi podczas pracy w programie Word jest dla wielu użytkowników ważnym narzędziem zwiększającym produktywność, a błędy mogą być niezwykle frustrujące. Microsoft ulepszył więc środowisko odzyskiwania, aby szybko przywracać użytkowników do stanu połączenia po wystąpieniu błędów współtworzenia. To automatyczne odświeżanie synchronizuje wszystkie zmiany między różnymi autorami, dzięki czemu zobaczą oni najbardziej aktualny dokument. Konflikty między różnymi autorami i zmiany niezapisane na serwerze będą wyświetlane jako śledzone zmiany.
 • Odzyskiwanie dokumentu Word

Nowości w programie PowerPoint

 • Nowoczesne komentarze dostępne dla konsumentów: Nie trzeba już być użytkownikiem firmowym, aby korzystać z nowoczesnych komentarzy w PowerPoint. Funkcjonalność ta ulepsza doświadczenie współpracy nad prezentacją, oferując m.in. komentarze zakotwiczone do określonego tekstu, komentarze widoczne na marginesie i w okienku komentarzy, możliwość rozwiązywania wątków, ulepszoną funkcjonalność @wzmiankowania i nie tylko. Wcześniej ograniczone do komercyjnych licencji pakietu Office, nowoczesne komentarze są teraz dostępne w aplikacji PowerPoint w wersji konsumenckiej.
 • Nowoczesne komentarze w PowerPoint

Nowości w programie Outlook i na witrynie Office.com

 • Aplikacje znane z Microsoft Teams dołączają do Outlook i Office.com: Teams SDK umożliwia deweloperom poszerzenie dostępności teamsowych aplikacji na pozostałe części Microsoft 365. Od wczoraj dostępna jest pierwsza grupa tych aplikacji pakietu. Dostępność aplikacji teamsowych w Outlook i Office.com oferowana jest w wersji Preview w ramach programu Targeted Release. Administratorzy mogą teraz zarządzać aplikacjami i dostępem użytkowników do aplikacji w zunifikowany sposób. Wcześniej, aby aplikacja działała w Teams, Outlook i Office, trzeba było zarządzać każdą aplikacją niezależnie. Centrum administratora Microsoft 365 pozwala zarządzać nimi zbiorczo i włączyć jedno połączone środowisko dla użytkowników w aplikacjach Teams, Outlook i Office.com. Poza tym nie ma zmian w istniejących uprawnieniach ani dostępie do danych aplikacji.
 • Aplikacje Teams w M365

Microsoft 365 — nowości w Monthly Enterprise Channel na Windows

Nowości w programie Excel

Nowości w programie PowerPoint

Nowości w programie Word

 • Odkodowywanie akronimów bez opuszczania Worda: kiedy napotkasz na akronim, Word spróbuje go zdefiniować w oparciu o to, jak używają go inni.
 • Korekta zaznaczonego tekstu za pomocą edytora: sprawdź pisownię, gramatykę i uzyskaj sugestie dotyczące pisania tylko dla zaznaczonego tekstu w dokumencie.

Nowości w pakiecie Office

 • Używaj swojego głosu do wysyłania e-maili i wzmiankowania: nowe polecenia głosowe pozwalają wysyłać wiadomości e-mail i @wzmiankować innych podczas dyktowania.

Microsoft 365 — nowości w Office Insider na iOS

Nowości w programach Office Mobile, Word i OneDrive

 • Dostęp do popularnych opcji Worda na dolnym pasku: Kiedy pracujecie w Wordzie na iPhonie, nie musicie już wypadać z rytmu i szukać poleceń. Niektóre z najczęściej używanych opcji są teraz dostępne pod ręką na pasku dolnym. To między innymi widok mobilny, czytanie na głos i nagłówki — dostępne za jednym stuknięciem na dole ekranu aplikacji Word.
 • Word na iOS

 • Opcje plików PDF dostępne na dolnym pasku Office Mobile: Praca z PDF-ami to ważna funkcjonalność mobilnej aplikacji Office. Teraz możecie wygodnie uzyskać dostęp do ważnych opcji PDF pod przyciskiem "+" (Utwórz) na pasku na dole ekranu aplikacji Office Mobile. Aby skorzystać z funkcji skanowania i konwertowania do PDF (zarówno obrazów, jak i dokumentów), wystarczy stuknąć ikonę "+", wybrać PDF, a następnie kliknąć pożądaną opcję.
 • PDF w Office na iOS

 • Edytowanie plików offline w OneDrive: Edytowanie dokumentów w trybie offline umożliwia pozostanie produktywnym, nawet gdy nie ma połączenia z Internetem. Teraz możecie uzyskać dostęp i edytować swoje pliki OneDrive, które są oznaczone jako dostępne offline, gdy nie możecie połączyć się z Internetem lub siecią firmową. Wystarczy stuknąć nazwę dowolnego pliku z etykietą "dostępny offline" w OneDrive, aby móc wyświetlić plik, a następnie stuknąć ikonę Office, aby rozpocząć jego edytowanie.

Microsoft 365 — nowości w Office Insider na Androida

Nowości w programie Word

 • Podmiana obrazu w dokumencie za jednym stuknięciem: Kiedy pracujecie nad dokumentem Worda, warto jest dodać obrazy, które najlepiej ilustrują treść. Aby ułatwić tę czynność na telefonie albo tablecie z Androidem, Microsoft dodał nową funkcjonalność. Teraz, aby zaktualizować lub zamienić obraz, wystarczy go stuknąć, a następnie wybrać opcję Zamień. Następnie możecie wybrać obraz z galerii. Nowy obraz dopasuje się do rozmiaru i stylu poprzedniej grafiki.

Szukasz najlepiej dopasowanej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z poprzednich miesiący: