Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z maja 2024

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z maja 2024

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/1/2024, 5:00 PM

Liczba odsłon: 1046

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z maja 2024 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, OneNote, Planner, Clipchamp, Loop, Word, PowerPoint, Forms, SharePoint i nie tylko.

Spis treści

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programie OneNote

 • Nowe doświadczenie Sticky Notes na Windows już ogólnodostępne: W lutym tego roku Microsoft ogłosił nowe doświadczenie Sticky Notes w Windows, zaskakująco oparte na OneNote. Początkowo dostępne tylko dla Microsoft 365 Insiderów, w maju zaczęło być dostępne dla wszystkich użytkowników. Funkcjonalność ta mocno ułatwia zapamiętywanie rzeczy dzięki funkcjom, takim jak zrzut ekranu jednym kliknięciem, automatyczne zapisywanie źródeł i automatyczne przypominanie notatek przy ponownych odwiedzinach tego samego źródła.
 • Nowe doświadczenie Sticky Notes na Windows

Nowości w pakiecie Office

 • Obsługa umiejętności w copilocie admina: Dodano zmiany w Augloop, aby wprowadzić obsługę skilli w copilocie administratora.

Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Aktualizacje tagowania PDF: zaktualizowano i ograniczono etykiety dostępności dodane podczas konwertowania skoroszytu do PDF.

Microsoft 365 — nowości w Monthly Enterprise Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Obsługa danych tabel przestawnych połączonych z PowerBI: w tabelach przestawnych połączonych z zestawami danych PowerBI daty są teraz obsługiwane w celu dalszej analizy, jako że nie są już ciągiem znaków. Przykładowo możliwe jest teraz filtrowanie danych według konkretnych ram czasowych.

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Nowości w programie Planner

 • Zadania z Planner Premium widoczne w Planner i To Do: zadania z Planner Premium zaczęły synchronizować się z Plannerem i To Do. Dzięki temu użytkownicy mogą bez przeszkód wyświetlać swoje zadania z planu Premium w widoku "Przypisane do mnie" w Microsoft To Do, Plannerze w przeglądarce oraz nowej aplikacji Planner w Teams. Funkcjonalność jest wdrażana stopniowo i może stać się aktywna dopiero w kolejnych tygodniach.

Nowości w programie Clipchamp

Nowości w programie Word

 • Zmieniła się domyślna opcja wklejania w Word na Windows: Zdarzyło Ci się wklejać treść do dokumentu Worda tylko po to, by spędzić potem niezliczone minuty na ręcznym poprawianiu formatowania tej zawartości? Wolisz raczej wklejać tak, aby tekst od razu wpasował się w wygląd i styl reszty dokumentu? Microsoft od wielu użytkowników słyszał, że obecna domyślna opcja Zachowaj formatowanie źródłowe nie spełnia ich potrzeb oraz że preferowaliby, aby domyślną opcją było Scal formatowanie przy wklejaniu z innych programów. I tak też się stało!
 • Zmieniła się domyślna opcja wklejania w Word na Windows

Nowości w programie Loop

 • Microsoft Loop integruje się z GitHub, Jira i Trello: Microsoft Loop pełni głównie rolę pośredniczącą między różnymi aplikacjami jako składniki w ich plikach. Jednocześnie Loop posiada własną aplikację, a jego zawartość integruje się z różnymi usługami, także spoza pakietu Microsoft 365. Microsoft poinformował o 3 takich nowych integracjach. Integracje zewnętrzne Microsoft Loop są na razie dostępne tylko dla subskrybentów Microsoft 365 dla firm oraz dla szkół.

Nowości w programie OneNote

 • Ulepszone adnotacje odręczne w PDF i obrazach w OneNote: W lutym tego roku Microsoft wprowadził do OneNote na Windows funkcjonalność, która pozwala zachować adnotacje odręczne i przenosić je razem z obrazami i wydrukami PDF, z którymi są powiązane (wcześniej zawartość odręczna nie zostawała na miejscu, gdy obraz lub wydruk PDF został przeniesiony). W oparciu o feedback użytkowników wprowadzono teraz kilka dodatkowych ulepszeń, takich jak lepsze śledzenie adnotacji w scenariuszach, w których wydruki PDF i obrazy mogą być przeniesione z powodu aktualizacji układu zawartości, oraz ulepszone śledzenie adnotacji dla zawartości osadzonej.
 • Można już wstawiać składniki Loop do OneNote: Składniki Loop w OneNote są już dostępne dla użytkowników Microsoft 365 dla firm (licencje komercyjne). Ich wstawianie jest obsługiwane w aplikacji internetowej OneNote oraz aplikacji OneNote w Teams, a od czerwca trafi też do OneNote na Windows. Funkcjonalność jest wdrażana stopniowo i nie u wszystkich pojawi się od razu.
 • Można już wstawiać składniki Loop do OneNote

Nowości w programie PowerPoint

 • Generowanie napisów do wideo z AI w PowerPoint dla sieci Web: PowerPoint dla sieci Web zacznie oferować szybki i łatwy sposób na generowanie napisów do filmów bez wychodzenia z aplikacji. Pozwoli to tworzyć bardziej przystępne (pod względem ułatwień dostępu) prezentacje. Napisy w wideo są kluczowe nie tylko dla osób niesłyszących. Dzięki AI możesz utworzyć napisy do 2-godzinnego filmu w 3 minuty. Obsługiwanych jest 63 języków. Przed publikacją możesz przejrzeć i edytować napisy, aby zapewnić większą poprawność niż przy tłumaczeniach na żywo.
 • Generowanie napisów do wideo z AI w PowerPoint dla sieci Web

Nowości w programie Forms

 • Microsoft Forms pozwala udostępniać wstępnie wypełnione ankiety: Forms obsługuje teraz linki ze wstępnie wypełnionymi odpowiedziami, co ułatwia proces zbierania odpowiedzi i zapewnia większą poprawność danych. Ta funkcjonalność pozwala ustawić domyślne odpowiedzi na pytania ankiety. Gdy odbiorca dostatnie ankietę z tego linka, otworzy się ona ze wstępnie zaznaczonymi odpowiedziami. Nadal będzie mógł je zmienić.
 • Microsoft Forms pozwala udostępniać wstępnie wypełnione ankiety

 • Copilot wspomaga tworzenie ankiet w Microsoft Forms: Copilot dla Microsoft 365 oferuje dwie nowe funkcje dla użytkowników Forms. Kontynuowanie pisania pozwala łatwo dodać nowe pytania, samemu wprowadzając opis zawartości, którą chcesz wygenerować, lub dając Copilotowi zasugerować treści. Sugerowane pytania można jednym kliknięciem dodać do ankiety. Redagowanie pozwala zaś Copilotowi sparafrazować pytania, tytuł ankiety i opisy.
 • Copilot dla Microsoft 365 w Microsoft Forms - redagowanie pytań ankiety

Nowości w programie Excel

 • Nowe funkcje wyrażeń regularnych (Regex) w Excelu: Wyrażenia regularne ("regex") to sekwencje znaków, które definiują wzorce wyszukiwania, zwykle używane do wyszukiwania ciągów znaków, analizy składni, sprawdzania, czy ciąg znaków zawiera określony wzorzec, wyodrębniania podciągów pasujących do wzorca lub zastępowania podciągów pasujących do wzorca. Do Excela trafiły właśnie 3 nowe funkcje wyrażeń regularnych: REGEXTEST, REGEXEXTRACT i REGEXREPLACE.
 • Nowe funkcje wyrażeń regularnych (Regex) w Excelu

Nowości w programie SharePoint

 • SharePoint Video Pages - nowe szablony dla twórców witryn: Microsoft zaczął udostępniać szablony SharePoint Video Pages dla Witryn i Wiadomości programu SharePoint. Pozwala to autorom tworzyć witryny skupione na wideo. Szablony te są dostępne zarówno w programie SharePoint, jak i w Microsoft Stream, co ułatwia prezentowanie wideo na dostosowanych stronach z brandingiem w obu aplikacjach.

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z ostatnich miesięcy:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/officeupdates/current-channel-preview

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia