Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z lipca 2022

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z lipca 2022

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/1/2022, 11:00 AM

Liczba odsłon: 2804

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z lipca 2022 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, PowerPoint, Teams, Outlook i Word, a także do całego pakietu Office.

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programie Excel

 • Ulepszenia tabeli przestawnych połączonych z Power BI: W odpowiedzi na prośby użytkowników Microsoft ulepszył tabele przestawne połączone z zestawami danych Power BI, wliczając w to możliwość tworzenia agregacji na bieżąco, przeciągając dowolne pole do obszaru Wartości. Aby utworzyć tabelę przestawną połączoną z usługą Power BI, kliknij Wstawianie > Tabela przestawna > Z usługi Power BI i wybierz dowolny zestaw danych dostępny w okienku bocznym "Zestaw danych usługi Power BI".
 • Tabela przestawna połączona z Power BI

 • Zredukowana fragmentacja zasad formatowania warunkowego: Fragmentacja reguł formatowania warunkowego w ciągłym zakresie komórek podczas wklejania skopiowanych komórek do tego zakresu może być źródłem frustracji. Nowo dodane ulepszenia zmniejszają to rozdrobnienie, skracają czas obliczeń i ułatwiają zarządzanie regułami.

Nowości w programie Outlook

 • Ulepszone wyszukiwanie w Kalendarzu: Zmiany obejmują całkiem nowe doświadczenie wizualne, które ułatwia analizowanie informacji, a także lepszą trafność wyników oraz zmiany, które pomogą szybko znaleźć następne wystąpienie w serii wydarzeń w Kalendarzu.
 • Outlook - wyszukiwanie w Kalendarzu

Nowości w programie Visio

 • Podgląd plików, które zostały udostępnione Tobie: Łatwiej jest teraz odnaleźć ważne dokumenty Visio dzięki liście "Udostępnione dla mnie". Trafią na nią automatycznie wszystkie udostępnione Ci dokumenty, a te najważniejsze znajdą się na górze listy.
 • Visio - udostępnione dokumenty

Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

Nowości w programie Outlook

 • Nowy panel powiadomień w Outlook dla Windows: Nowy panel powiadomień dostarcza powiadomienia, które są adekwatne do kontekstu naszych typowych e-maili. Panel daje możliwość personalizowania typów powiadomień, które chcemy otrzymywać, wliczając w to @wzmianki w mailach i dokumentach, aktualizacje podróży, dostawy i nie tylko. Doświadczenie w Outlook dla Windows może okazać się znajome dla osób, które korzystają również z przeglądarkowej wersji, bowiem nowy panel powiadomień był już wcześniej dostępny na tej platformie.
 • Powiadomienia w Outlook

Nowości w programie Excel

 • Kontrola nad konwersją danych: Użytkownicy prosili o więcej kontroli nad automatycznym konwertowaniem danych na konkretne formaty przez Excela. Zostało to dostarczone. Teraz jest możliwość wyłączenia konkretnych typów danych do automatycznej konwersji. Tym sposobem nie musimy się martwić, że Excel przekonwertował dane do formatu, którego nie chcieliśmy lub się nie spodziewaliśmy. Aby to skonfigurować, udaj się do Plik > Opcje > Zaawansowane > Automatyczne konwertowanie danych i wybierz opcje, które chcesz odznaczyć.
 • Kontrola nad konwersją danych

 • Ulepszenia modeli danych w Power BI: Wprowadzono ulepszenia składników usług analizy używanych w modelowaniu danych i dodatku Power Pivot dla Excela. Jest to aktualizacja związana z utrzymaniem silnika modelowania danych, która nie zmieni w zauważalny sposób żadnych interakcji związanych z modelem danych programu Excel.

Nowości w pakiecie Office

 • Zezwolenia definiowane przez użytkownika teraz z obsługą ograniczeń nazw domen: Gdy użytkownik wybierze etykietę wrażliwości skonfigurowaną dla uprawnień zdefiniowanych przez użytkownika, może teraz używać nazw domen, aby ograniczyć dostęp do plików w przypadku określonych osób lub wszystkich osób z tej domeny. Możesz np. określić "nazwauzytkownika@nazwadomeny.com" lub "@nazwadomeny.com", a uprawnienia zostaną ograniczone na podstawie tych parametrów.
 • Zezwolenia definiowane przez użytkownika - nazwa domeny

Nowości w programie Teams

 • Nowe pytanie oceniające w aplikacji Polls: Wielu użytkowników Teams chciało szybkiego sposobu na zebranie feedbacku od uczestników spotkania na temat ich satysfakcji czy zrozumienia treści. Dlatego też dodano nowy typ pytania do aplikacji Polls. Właściciele spotkań mogą dzięki niemu zwiększyć zaangażowanie i zbierać sygnały od uczestników, a także prezentować wyniki w czasie rzeczywistym.
 • Polls w Teams

Microsoft 365 — nowości w Monthly Enterprise Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Wyszukuj swoje dane szybciej: Funkcja AutoFilter jest teraz zauważalnie szybsza! Ulepszenia te osiągnięto poprzez zmniejszenie zużycia pamięci i optymalizację algorytmu porównywania filtra. Optymalizacje są szczególnie zauważalne na low-endowych urządzeniach, które mają mniej pamięci lub wolniejszą przepustowość pamięci procesora.
 • Kopiowanie danych z paska stanu: Excel pozwala kopiować informacje ze zbiorów typu "Suma" czy "Średnia" z paska stanu.

Nowości w programie Outlook

 • Eksplorator organizacji: Wizualizuj i eksploruj wewnętrzną strukturę firmy, zespołów pracowniczych i indywidualnych ról.
 • Wyszukuj wydarzenia w kalendarzu szybciej: Ulepszenia wyszukiwarki kalendarza sprawiają, że teraz jest łatwiej i szybciej wyszukać eventy, takie jak następne powtórzenie w serii.

Microsoft 365 — nowości w Office Insider na iOS

Nowości w programie PowerPoint

 • Zakreślanie dowolnego tekstu: PowerPoint na iPhone'ach i iPadach pozwala teraz zakreślić dowolny tekst w polu tekstowym, tabeli lub kształcie na slajdzie. Możesz również cofnąć dowolne zakreślenie, które dodali inni użytkownicy (wcześniej nie było to możliwe na iOS).
 • Zakreślanie tekstu w PowerPoint Zakreślanie tekstu w PowerPoint

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Nowości w programie OneDrive

 • Ustawienia OneDrive zgodne ze stylem wizualnym Windows 11: Microsoft pracuje nad nowym klientem OneDrive dla Windows 11. Wyciekła kompilacja ujawniła przeprojektowane Ustawienia w stylu wizualnym Windows 11. To pierwsza tak gruntowna przebudowa tej sekcji od wielu lat. Oprócz nowych kontrolek, nawigacji i warstwy kosmetycznej sam klient OneDrive nie oferuje żadnych nowych funkcji. Pozwala spersonalizować ustawienia synchronizacji, zmienić opcje powiadomień, dodać kolejne konto, sprawdzić ilość miejsca etc.
 • Grafika

Nowości w programie OneNote

 • Odświeżona aplikacja OneNote na Androida: Zmiany obejmują stronę domową aplikacji, możliwość łatwego przełączania się między widokami listy i siatki, sortowanie i filtrowanie notek według różnych kryteriów, obsługę gestów, panel szybkiego przechwytywania i nie tylko.
 • OneNote - Android OneNote - Android OneNote - Android

Microsoft 365 — nowości w Microsoft Teams

Podsumowanie miesiąca w Teams

Sprawdź również listy zmian z poprzednich miesięcy:

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP: