Zmiksowanego Office'a możemy już przetestować w PowerPoincie

Zmiksowanego Office'a możemy już przetestować w PowerPoincie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/7/2014, 11:33 AM

Liczba odsłon: 3726

Pierwsze wzmianki o Office Mix pojawiły się kilka tygodni temu. Dziś Microsoft oficjalnie uruchomił tę usługę online, która zamieni typowe slajdy PowerPoint w interaktywną lekcję lub prezentację.

Office Mix - jak pisaliśmy niedawno - to "nowy serwis, która zamienia prezentacje PowerPoint w interaktywne lekcje online, którymi można podzielić się ze wszystkimi. Innymi słowy jest to nowy sposób dla wykładowców na udostępnianie prezentacji i interakcję z odbiorcami." Jak przyznaje Microsoft, "zmiksowany" Office to efekt konsultacji z nauczycielami. Mówili oni, że tworzenie lekcji online jest tak samo trudne, jak drogie (z użyciem dotychczasowych narzędzi). Za punkt wyjścia przyjęto więc PowerPoint, który zażegnuje oba wymienione problemy.

Office Mix

Jak podaje blog Office.com: "Office Mix dodaje do PowerPoint 2013 funkcje, które pozwolą Ci nagrywać audio i wideo z Twoją prezentacją, pisać i mówić na Twoich slajdach, umieszczać quizzy, ankiety, filmy online itd. W rzeczywistości możesz nawet nagrać pełnoekranowe wideo, w którym robisz coś na swoim PC. Gdy prezentacja jest już gotowa, wystarczy kliknąć 'Upload', a magia zadziała i przemieni Twoją prezentację w mix. Ty wybierasz, kiedy i z kim się nią podzielić."

Pierwsze próby wykorzystania "zmiksowanego" Office'a w praktyce miały miejsce, gdy nauczyciele nagrali i udostępnili wykłady uczniom, którzy nie mogli stawić się na zajęciach. Office Mix możemy przetestować już teraz - wystarczy, że mamy zainstalowany na PC pakiet Office 2013 SP1.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia