Żegnaj, Windows 7. Korea Południowa planuje migrację 3,3 mln PC do Linuksa

Żegnaj, Windows 7. Korea Południowa planuje migrację 3,3 mln PC do Linuksa

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/11/2020, 2:17 PM

Liczba odsłon: 1494

Koniec wsparcia Windows 7 postawił wiele instytucji, również tych rządowych, przed poważnym wyzwaniem. Opcje były zasadniczo trzy - przedłużenie wsparcia (co jest tylko tymczasowym rozwiązaniem), migracja do Windows 10 albo całkowite porzucenie systemu Windows. Koreański rząd obrał tę ostatnią ścieżkę i zgodnie z zapowiedziami planuje przejście na system Linux. Chodzi o ponad 3 miliony komputerów. Jeden z urzędników odpowiedzialnych za ten projekt skomentował to następująco:

Rozwiążemy naszą zależność od jednej firmy i jednocześnie zmniejszymy koszty, wprowadzając system operacyjny typu open source.

W tej chwili pracownicy instytucji rządowych używają w Korei dwóch różnych komputerów do pracy. Jeden jest podłączony do Internetu, a drugi działa tylko w trybie offline. Rząd chce zastąpić te dwa oddzielne urządzenia jednym komputerem, który może uzyskać dostęp do wirtualnego pulpitu w celu zapewnienia bezpiecznej pracy. Niektóre agencje rządowe, których wewnętrzne regulacje oraz infrastruktura wymagają systemu operacyjnego Windows, będą nadal korzystać z komputerów z systemem Microsoftu. Proces migracji ma potrwać do 2026 roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia