Zdalna obsługa telefonu w Windows 10 tylko dla wybranych urządzeń

Zdalna obsługa telefonu w Windows 10 tylko dla wybranych urządzeń

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/12/2019, 5:35 PM

Liczba odsłon: 1648

Niedawno pisaliśmy o nadchodzących możliwościach aplikacji Twój telefon, z których najważniejszą jest oczywiście sterowanie wszystkimi aplikacjami z telefonu na ekranie komputera przy pomocy klawiatury i myszy. Doniesienia mówią też o całkowitym udostępnianiu ekranu, tj. możliwości obsługi telefonu także poza konkretnymi aplikacjami. Funkcjonalność ma zadebiutować w najbliższych tygodniach, ale lista zgodnych z nią urządzeń będzie (przynajmniej początkowo) mocno ograniczona.

Już teraz mówi się, że funkcjonalność wymaga zainstalowania aktualnych kompilacji Insider Preview i będzie początkowo działać tylko na Surface Go. Komputer musi wspierać Bluetooth w trybie Low Energy Peripheral. Sprawdzić to można w Menedżerze urządzeń, w sekcji Bluetooth, otwierając właściwości sterownika adaptera.

To nie jedyne wymaganie - kolejne leży po stronie telefonu. Na nim musi być zainstalowany system Android w wersji 7.0 lub wyższej. Początkowo jedynymi wspieranymi modelami mają być:

  • Samsung Galaxy S8
  • Samsung Galaxy S8+
  • Samsung Galaxy S9
  • Samsung Galaxy S9+

Nie wygląda to więc za ciekawie i mimo istotnych różnic przypomina sytuację z interfejsem Continuum, z którym zgodnych było ledwie kilka smartfonów. Na pocieszenie można jednak dodać, że w nadchodzących tygodniach Microsoft będzie rozszerzał wsparcie funkcjonalności na kolejne urządzenia mobilne i pecety.

Aktualizacja: oficjalne i bardziej szczegółowe informacje o nowej funkcji znajdziecie w naszym nowszym tekście: Dostęp do ekranu Androida w Windows 10 19H1 (build 18356).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia