Zatwierdzenia w Microsoft Teams - aplikacja już ogólnodostępna

Zatwierdzenia w Microsoft Teams - aplikacja już ogólnodostępna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/14/2021, 9:03 PM

Liczba odsłon: 3073

Microsoft ogłosił ogólną dostępność aplikacji Zatwierdzenia (Approvals) w Microsoft Teams. Narzędzie, zapowiedziane we wrześniu, zaczęło być udostępniane w tym tygodniu. Jak sugeruje sama nazwa, Zatwierdzenia pozwalają każdemu — od pracowników pierwszej linii, po menadżerów wyższego szczebla — z łatwością tworzyć, zarządzać i udostępniać zatwierdzenia bezpośrednio w centrum pracy zespołowej, jakim jest Microsoft Teams.

Na wstępie trzeba jeszcze zaznaczyć, że ogólna dostępność Zatwierdzeń zostanie w pełni osiągnięta w połowie lutego. Póki co aplikacja jest dopiero wdrażana. Gdy już zostanie zainstalowana, umożliwi prowadzenie czynności, takich jak:

  • Tworzenie próśb o zatwierdzenie: Microsoft Teams pozwoli szybko rozpocząć przepływ zatwierdzenia na czacie lub w konwersacji na kanale. Można też w tym celu skorzystać z aplikacji Zatwierdzenia. Wystarczy wypełnić nazwę requestu, podać, kto potrzebuje zatwierdzenia, i dodać opcjonalne informacje dodatkowe oraz załączniki. Ponadto można tworzyć niestandardowe odpowiedzi na prośby, które spełniają wymagania naszej firmy.
  • Zatwierdzanie lub odrzucanie prośby: osoby odpowiedzialne za zatwierdzenia otrzymują powiadomienia i mogą przejrzeć szczegóły prośby oraz dołączone pliki. Jeśli prośbę opublikowano na czacie lub kanale, wyświetlona zostanie karta ze wszystkimi stosownymi akcjami, jakie może wykonać.
  • Śledzenie i zarządzanie zatwierdzeniami: użytkownik może przeglądać i zarządzać wszystkimi zatwierdzeniami w jednym miejscu — aplikacji Zatwierdzenia w Teams. Każda prośba jest wyświetlana wraz z kluczowymi szczegółami, takimi jak status, źródło, osoba prosząca i osoby zatwierdzające. Możliwe jest również wybranie konkretnego zatwierdzenia, aby przejrzeć informacje i śledzić postępy.

Zatwierdzenia w Microsoft Teams opierają się na Power Platform, co pozwala sprowadzić wszystkie przepływy zatwierdzeń w firmie w jedno miejsce z użyciem prostego przepływu pracy i możliwości rozszerzania Power Automate. Wkrótce zostanie też dodana funkcja przechwytywania podpisów elektronicznych od takich dostawców, jak Adobe Sign, DocuSign i innych. Obecnie można dodać aplikację do Teams, przechodząc do zakładki Aplikacje i wyszukując "Zatwierdzenia".