Załączniki e-maili w Outlook będą wliczane do miejsca w magazynie OneDrive

Załączniki e-maili w Outlook będą wliczane do miejsca w magazynie OneDrive

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/9/2022, 3:30 PM

Liczba odsłon: 1601

Microsoft zapowiedział parę zmian w aplikacjach Outlook i OneDrive. O jednej z nich pisaliśmy wczoraj: za rok użytkownicy Microsoft 365 Personal i Family nie będą już mogli tworzyć spersonalizowanych adresów e-mail w Outlook.com. Jest też inna zmiana, która nadejdzie dużo szybciej. Okazuje się, że załączniki programu Outlook będą również wliczane do miejsca w usłudze OneDrive.

Począwszy od 1 lutego 2023 roku, magazyn w chmurze używany w aplikacjach i usługach Microsoft 365 będzie zawierał dane załączników Outlook.com i dane OneDrive. Wszystkie dane będą nadal chronione za pomocą wszechstronnego zestawu funkcji bezpieczeństwa Microsoftu.

Ta aktualizacja nie wpłynie na pojemność twojej skrzynki pocztowej Outlook.com. Może ona jednak zmniejszyć miejsce w chmurze, które będzie dla ciebie dostępne w twoim OneDrive. Jeśli osiągniesz limit miejsca w chmurze, twoja możliwość wysyłania i odbierania wiadomości e-mail w usłudze Outlook.com zostanie zakłócona.

— Microsoft

Co dokładnie będzie zajmowało przestrzeń dyskową OneDrive po 1 lutego? Według Microsoftu będą to:

  • Pliki i zdjęcia w OneDrive, np. osobiste pliki, wgrywane i synchronizowane z komputera i urządzeń mobilnych, takie jak dokumenty Office, zdjęcia z rolki aparatu, zrzuty ekranu i inne pliki zapisywane w OneDrive, w tym foldery Pulpit, Dokumenty i Zdjęcia.
  • Wszelkie elementy w Koszu.
  • Załączniki programu Outlook.com.
  • Załączniki wiadomości i nagrania programu Teams.

Jeśli wysyłacie i odbieracie duże pliki lub wasza skrzynka jest zapchana wieloma załącznikami, możecie rozważyć pozbycie się zbędnych danych, aby zwolnić miejsce w OneDrive. Jak podaje Windows Central, przejście na ten nowy model powinno przebiegać bardziej gładko dzięki temu, że Microsoft zapewni przynajmniej 50 GB dodatkowej przestrzeni dyskowej na okres roku. Ma to pozwolić użytkownikom zorganizować swoje pliki.