Windows i Surface mają nowego szefa i to dobra wiadomość

Windows i Surface mają nowego szefa i to dobra wiadomość

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/27/2024, 8:30 PM

Liczba odsłon: 306

Po kilku miesiącach rozłąki Microsoft kolejny raz łączy zespoły Windows i Surface, przydzielając im wspólnego szefa. Jest nim Pavan Davuluri. Dlaczego to dobra wiadomość?

Microsoft przeniósł zespół Windows z powrotem do organizacji Engineering + Devices kierowanej przez Rajesh Jha. Z kolei Pavan Davuluri, do tej pory odpowiedzialny za sprzęt, będzie także kierował inżynierią Windows. Po odejściu Panosa Panaya z Microsoft we wrześniu zeszłego roku jego rola została podzielona na dwie części. Surface przeszedł do Davuluriego, a Windows do Mikhaila Parakhina, który w tamtym czasie był CEO działu Web and Advertising. Jest on liderem produktów, takich jak Bing, Edge i Copilot, a od niedawna także Windows.

Pavan Davuluri jest teraz liderem Windows i Surface, odpowiadającym przed Rajesh Jha. Davuluri pracuje w Microsoft od ponad 23 lat i był m.in. mocno zaangażowany we współpracę z Qualcomm i AMD nad tworzeniem niestandardowych procesorów dla Surface. W trakcie fazy przejściowej Mikhail Parakhin będzie odpowiadał przed Kevinem Scottem, a jego dalsza przyszłość w Microsoft jest niepewna, jako że będzie się on rozglądał za "nowymi rolami".

Zmiany te wynikają bezpośrednio po ogłoszeniu parę dni temu, że CEO Inflection, Mustafa Suleyman, dołączył do Microsoft jako nowy CEO działu AI. Dział ten praktycznie pochłonął cały dotychczasowy zespół Parakhina. Wskutek tych posunięć Windows wraca pod kierownictwo tej samej osoby, która odpowiada także za rozwój Surface. Jak zapewne wiecie, synergia między tymi produktami zawsze była niezwykła. Są to więc dobre wieści, szczególnie biorąc pod uwagę, że Surface pretenduje do miana pioniera w kategorii AI PC.

Źródło: https://www.theverge.com/2024/3/25/24111931/microsoft-windows-surface-pavan-davuluri

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia