Windows Subsystem for Android zaliczył aktualizację na Windows 11

Windows Subsystem for Android zaliczył aktualizację na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/9/2022, 2:00 PM

Liczba odsłon: 2298

Podsystem Windows dla systemu Android na Windows 11 zaliczył wczoraj wieczorem aktualizację dla Windows Insiderów we wszystkich kanałach. Aktualizacja ta (wersja 2203.40000.1.0 z Microsoft Store) zawiera kilka ekscytujących funkcji i ulepszeń, w tym zmiany w odtwarzaniu wideo, integrację z pocztą e-mail i nie tylko.

H.264 Video Hardware Decoding

Aktualizacja ta pozwala WSA wykorzystać dekodowanie H.264 z przyspieszeniem sprzętowym. Powinno to zapewnić lepsze wrażenia w aplikacjach, które korzystają z odtwarzania wideo w HD.

Zmiany w obsłudze sieci

Wraz z tą aktualizacją wprowadzane są zmiany w zarządzaniu siecią, które umożliwią przyszłe ulepszenia. Aby pomóc ulepszyć funkcje sieciowe w Windows Subsystem for Android, Microsoft zachęca Insiderów do przesyłania opinii dotyczących wszelkich problemów z siecią, napotkanych w obsługiwanych aplikacjach.

Integracja z pocztą e-mail

W tej aktualizacji poprawiona została integracja klientów e-mail Windows i aplikacji mobilnych. Aplikacje, które korzystają z uruchamiania klienta poczty albo wiadomości, powinny natychmiast skorzystać na tej zmianie.

Zmiany w MSAA (Multisample anti-aliasing)

MSAA to użyteczna funkcja dla wielu aplikacji gier, jednak użytkownicy zgłaszali, że 4X MSAA nie może być wyłączony. WSA wymuszał wcześniej anti-aliasing, a teraz zostało to poprawione.

Ulepszenia wprowadzania

Microsoft wprowadził ulepszenia do ogólnej obsługi wprowadzania w WSA, wliczając w to poprawę przewijania w aplikacjach Amazon Appstore i Kindle.

Znane problemy

W tej wersji Podsystemu wideo w niektórych aplikacjach może przeskakiwać na wybranych systemach. Ponadto po powrocie z trybu connected standby aplikacje mogą się zrestartować.

Windows Subsystem for Android znajdziecie w Microsoft Store.