Windows 11 23H2 w Media Creation Tool nadal niedostępny

Windows 11 23H2 w Media Creation Tool nadal niedostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/3/2023, 1:13 PM

Liczba odsłon: 1349

W tym tygodniu Microsoft wypuścił roczną aktualizację Windows 11 2023 Update (23H2). Jak zwykle można ją pobrać wieloma kanałami, jednak jeden z nich nadal kieruje do starszej wersji 22H2. Microsoft potwierdził te doniesienia i wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje oraz kiedy zostanie to naprawione.

Jedną z popularniejszych metod instalacji i aktualizacji systemu Windows jest Media Creation Tool ("Tworzenie nośnika instalacyjnego"). Pozwala on utworzyć bootowalny pendrive lub DVD w wygodnym interfejsie kreatora. Normalnie narzędzie to pobiera najnowszą wersję stabilną Windows 11, ale teraz użytkownicy zgłaszają, że zamiast tego pobierana jest wersja 22H2. Microsoft odniósł się do tego.

Trwa optymalizacja wielkości pakietu dla 23H2 z MCT. Przybliżony ETA to kilka tygodni — wyjaśnia Gabe Frost, Global Product Leader w Microsoft. Dodaje on w następnym tweecie, że zamiast tego można skorzystać z Windows Update Assistant (Asystent instalacji systemu Windows 11). Jeśli natomiast zależy Ci na utworzeniu nośnika, możesz pobrać obraz ISO ręcznie i nagrać go na DVD albo utworzyć dysk USB za pomocą zewnętrznego oprogramowania. A jeżeli Windows Update nie oferuje Ci aktualizacji, możesz po prostu zainstalować ją z pliku.

Naszym zdaniem wkładanie większego wysiłku, aby pobrać 23H2 już teraz, nie ma większego sensu. Aktualizacja nie wprowadza wiele nowego ponad to, co dostarczył Moment 4 Update dla 22H2 kilka tygodni temu. Wersja 22H2 będzie wspierana do 8 października 2024 roku, a wersja 23H2 — do 11 listopada 2025 roku.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-confirms-windows-11-23h2-on-media-creation-tool-will-land-after-optimization/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia