Windows 11 23H2 i Microsoft Copilot - premiera już 26 września

Windows 11 23H2 i Microsoft Copilot - premiera już 26 września

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/21/2023, 6:25 PM

Liczba odsłon: 2035

Aktualizacja 22.09.2023: Po wczorajszych komunikatach Microsoftu wszyscy założyli, że aktualizacja Windows 11 23H2 zostanie wydana 26 września, a wraz z nią szereg nowych funkcji. Teraz firma wyjaśnia, że funkcje te co prawda zadebiutują w najbliższy wtorek, ale jeszcze w ramach wersji 22H2, a jesienna aktualizacja ukaże się zgodnie z planem — w 4. kwartale tego roku! Dowiedz się więcej z nowego artykułu. Oryginalny artykuł poniżej.

Na dzisiejszym wydarzeniu specjalnym Microsoftu w Nowym Jorku padło kilka gorących zapowiedzi. Zaczynamy od następnej rocznej aktualizacji Windows 11 i Microsoft Copilot, który będzie dostępny w systemie Windows i aplikacjach. Oba produkty zostaną wydane już w najbliższy wtorek.

Windows 11 23H2 stanie się dostępny jako darmowe uaktualnienie dla wszystkich użytkowników 26 września 2023 roku. Wersja ta wniesie trochę zmian i nowych funkcji, spośród których najważniejszą będzie Copilot (już bez "Windows" w nazwie), który opuści etap wersji zapoznawczej. Inne funkcje AI to usuwanie tła w Paint (plus obsługa warstw, przezroczystości, PNG i nie tylko), optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) w Narzędziu Wycinanie, rozmycie tła w aplikacji Zdjęcia i nie tylko.

Przezroczystość w Paint - warstwy

Użytkownicy mogą też liczyć na ulepszenia paska zadań, w tym możliwości wyświetlania etykiet i niełączenia przycisków paska zadań. Będą też mogli używać pióra dotykowego, aby pisać odręcznie w dowolnych polach tekstowych w całym systemie. Eksplorator plików otrzyma wsparcie dla RAR, TAR, 7z i innych formatów archiwów. Nie trzeba już instalować zewnętrznego oprogramowania do ich obsługi!

mikser głośności w szybkich ustawieniach w Windows 11

Inne zmiany to m.in. przeprojektowany i ulepszony mikser głośności, nowa aplikacja Windows Backup czy konfiguracja urządzeń z podświetleniem RGB w Ustawieniach. Póki co Microsoft nie podaje żadnych informacji o ewentualnych zmianach w wymaganiach sprzętowych czy dodaniu nowych obsługiwanych procesorów.

Windows Copilot

Jeśli chodzi o Windows Copilot (prezentowany teraz po prostu jako "Copilot"), będzie on dostępny nie tylko w samym systemie Windows 11, ale też w innych produktach, takich jak przeglądarka Edge, wyszukiwarka Bing i nie tylko.

Źródło: https://www.theverge.com/2023/9/21/23861261/microsoft-surface-event-ai-windows-live-blog-keynote