Windows 11 22H2 już dostępny w Release Preview Channel

Windows 11 22H2 już dostępny w Release Preview Channel

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/7/2022, 8:38 PM

Liczba odsłon: 3209

Pod koniec maja Microsoft potwierdził (choć z pozostawieniem otwartej furtki na ewentualne zmiany) zarówno wyłonienie kompilacji RTM dla wersji Windows 11 22H2, jak i możliwą datę jej publicznego wydania. Duża aktualizacja tego roku weszła tymczasem w kolejny etap rozwojowy, czyli wydanie w kanale Release Preview. Co warto na ten temat wiedzieć?

Witajcie, Windows Insiderzy!

Dziś udostępniamy Windows 11, version 22H2 Build 22621 w Release Preview Channel dla uczestników Windows Insider Program for Business, by mogli walidować go na urządzeniach w swoich organizacjach.

Urządzenia komercyjne skonfigurowane na Release Preview Channel na stronie ustawień programu Windows Insider lub przez zasadę zarządzania Windows Update for Business, czy to poprzez Microsoft Intune czy Zasadę grupy, będą miały automatycznie oferowany Windows 11 w wersji 22H2 jako aktualizacja opcjonalna dostarczana na urządzenia, które spełniają wymagania sprzętowe. Windows 11, wersja 22H2 jest już dostępny poprzez Windows Server Update Service i Azure Marketplace. Więcej o wdrażaniu i walidacji tej nadchodzącej wersji Windows 11 możecie dowiedzieć się tutaj. W przypadku jakichkolwiek problemów administratorzy IT z tych organizacji mogą zamówić darmową Pomoc techniczą Microsoft. Oferta supportu przeznaczona jest do rozwiązywania problemów ze scenariuszami typowymi dla klientów komercyjnych i jest ograniczona do edycji Windows 11 Pro, Enterprise i Education.

*Uwaga: Rozumiemy urządzenie jako urządzenie komercyjne, jeśli nie działa na nim Windows 11 w edycji Home ORAZ jest zarządzane przez administratora IT (czy to przez Microsoft Endpoint Manager czy inne rozwiązanie do zarządzania) lub posiada klucz licencji woluminowej, lub komercyjny ID, lub jest połączone z domeną.

Udostępniamy również tę kompilację każdemu Windows Insiderowi w Release Preview Channel poprzez nasze doświadczenie "seeker" w Windows Update. Oznacza to, że Insiderzy, będący obecnie w Release Preview Channel, którzy spełniają wymagania sprzętowe Windows 11, mogą udać się do Ustawień > Windows Update i wybrać pobranie i instalację Windows 11, version 22H2 Build 22621, jeśli chcą. Kiedy Insider zaktualizuje swój PC do Windows 11, version 22H2, będzie nadal otrzymywał nowe aktualizacje serwisowe przez Windows Update (typowy proces aktualizacji miesięcznych).

— Brandon LeBlanc i Aria Carley, Windows Insider Program, Microsoft

Tym razem Microsoft rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące numeru kompilacji RTM. Wyjaśnił też, że Windows 11 w wersji 22H2 jest dostępny zarówno dla klientów biznesowych w programie Windows Insider dla firm, jak również dla indywidualnych "niejawnych testerów systemu Windows". Więcej o kanałach programu Insider — wliczając w to Release Preview — dowiecie się z naszego opracowania:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia