Windows 11 22H2 Moment 2 Update oficjalnie wydany! Jak go pobrać?

Windows 11 22H2 Moment 2 Update oficjalnie wydany! Jak go pobrać?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/28/2023, 4:20 PM

Liczba odsłon: 16811

Moment 2 Update (February 2023 Update) to druga z serii (prawdopodobnie 3 lub 4) aktualizacji uzupełniających w ramach większej wersji Windows 11 22H2. Jej zawartość nie jest tak duża, jak w przypadku rocznych albo półrocznych aktualizacji znanych z Windows 10, ale też nie taki jest jej cel. "Moment Updates" wprowadzają do publicznej wersji systemu pakiet nowych funkcji, ustawień i ulepszeń, z którymi nie warto zwlekać do kolejnej rocznicowej aktualizacji.

Choć początkowo zakładano, że Moment 2 Update ukaże się w marcu lub kwietniu, to Microsoft nie zamierzał tyle czekać. Aktualizacja dostępna jest już dziś i można ją pobrać poprzez Windows Update. Nowe aplikacje są z kolei dostępne w Microsoft Store. Użytkownicy Windows 11 w wersji 22H2, zainteresowani pozyskaniem tej nowej zawartości już dziś, mogą przejść do Ustawień > Windows Update i kliknąć "Sprawdź aktualizacje". Aktualizacja jest oznaczona jako KB5022913 (OS Build 22621.1344). Pełna dostępność przewidziana jest na marzec. Moment 2 Update będzie automatycznie dostarczany wraz z miesięczną aktualizacją zabezpieczeń w najbliższy Patch Tuesday, który wypada 14 marca.

KB5022913 (OS Build 22621.1344) w Windows Update

Tym razem zmiany obejmują m.in. dostęp do Windows Studio Effects, pasek zadań zoptymalizowany dla urządzeń 2-w-1, ulepszenia systemowych wyszukiwarek, rekomendacje zarządzania energią, nowocześniejszy zasobnik systemowy, większą elastyczność dostępu głosowego, ulepszenia Menedżera zadań, nowe funkcje Widżetów i nie tylko. Przede wszystkim jednak Moment 2 Update jest pierwszą wersją Windows, która odpowiada na masową adaptację AI. Microsoft już wcześniej zapowiadał, że sztuczna inteligencja mocno przeobrazi sposób interakcji z systemem. Dzisiejsza integracja systemowej wyszukiwarki z nowym Czatem Bing to pierwszy krok w tym kierunku. Zmiany te szczegółowo opisujemy w artykule:

Pełna lista zmian w Windows 11 22H2 Moment 2 Update

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia