Windows 11 22H2 Moment 2 Update - czego się spodziewać?

Windows 11 22H2 Moment 2 Update - czego się spodziewać?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/26/2022, 7:04 PM

Liczba odsłon: 2483

Moment 1 Update dla Windows 11 22H2 ukazał się w zeszłym tygodniu, wprowadzając do systemu parę wyczekiwanych funkcji, których nie udało się dołączyć do podstawowej aktualizacji 22H2. Od początku wiadomo było, że ukaże się również Moment 2 Update. Co już na jego temat wiadomo?

Windows 11, podobnie jak Dziesiątka, otrzymuje duże aktualizacje tylko raz do roku, ale nie znaczy to, że nowe funkcje nie mogą napływać w międzyczasie. Pierwszy taki pakiet nowości nosi nazwę Moment 1 i ukazał się on w zeszłym tygodniu. Zmiany objęły ulepszony Eksplorator plików, sugestie działań podczas kopiowania elementów, menu przepełnienia paska zadań i możliwości udostępniania na większej liczbie urządzeń. A co znajdzie się w drugiej aktualizacji tego typu?

Wiele wskazuje na to, że Moment 2 Update ukaże się na początku 2023 roku. Lista zmian nie została oficjalnie potwierdzona, ale są już pewne tropy. W wideo z okazji 8-lecia programu Windows Insider pokazano wersję systemu, którą najpewniej jest właśnie Windows 11 22H2 Moment 2 Preview (build 23003). Na demonstracji (33:55) widzimy pasek zadań zoptymalizowany pod kątem dotyku. Microsoft wyjaśnił, że w ramach dotykowego UX pasek zadań może być znacznie bardziej podniesiony z domyślnych 48 pikseli.

To póki co drugi raz, w którym Moment 2 jest wzmiankowany. Wcześniej miało to miejsce na początku sierpnia, jeszcze gdy wewnętrznym numerem builda był 22940. Oznacza to, że przez ten czas Microsoft zdążył już wypuścić trochę kompilacji rozwojowych.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia