Więcej opcji udostępniania w Windows 11 23H2 (build 22635.3061 w Beta Channel)

Więcej opcji udostępniania w Windows 11 23H2 (build 22635.3061 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/12/2024, 12:00 PM

Liczba odsłon: 481

Windows 11 Insider Preview otrzymał wczoraj wieczorem aktualizację w Beta Channel. Wprowadza ona więcej opcji udostępniania, bogatsze doświadczenie pogody na ekranie blokady, drobne zmiany i poprawki. Na testerów w tym kanale czeka też aktualizacja Microsoft Store.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5034215
(OS Build 22635.3061) w Beta Channel

Udostępnianie Windows

Okno dialogowe udostępniania systemu Windows, wywoływane przez Microsoft Edge i inne przeglądarki, oferuje teraz możliwość udostępniania linków URL bezpośrednio w WhatsApp, Gmail, X (Twitter), Facebook i LinkedIn. W przeglądarce Edge możesz wywołać to okno, klikając ikonę udostępniania na pasku narzędzi w prawym górnym rogu.

Udostępnianie Windows w  WhatsApp, Gmail, X (Twitter), Facebook i LinkedIn

Bogatsze informacje pogodowe na ekranie blokady

Windows 11 prezentuje teraz na ekranie blokady bogatsze informacje o pogodzie. Obejmuje to dynamiczne, interaktywne aktualizacje danych. Kiedy najedziesz kursorem na ten obszar, zobaczysz więcej informacji. Kiedy stukniesz albo klikniesz kartę pogody i zalogujesz się, Microsoft Edge otworzy się na pełnej prognozie MSN Weather.

Pogoda na ekranie blokady

Jeśli korzystasz już z Pogody w Ustawieniach > Personalizacja > Ekran blokady > Stan ekranu blokady, nie musisz nic robić. To nowe doświadczenie będzie domyślne, ale można je wyłączyć na wspomnianej stronie Ustawień. Jest ono dostępne niezależnie od stylu ekranu blokady. Na chwilę obecną doświadczenie to jest testowane tylko z Insiderami w USA, ale Microsoft planuje udostępnić je dla wszystkich.

Zmiany i poprawki

Ogólne

  • Ta aktualizacja dodaje poprawki ogólnej niezawodności.

Ustawienia

  • Odniesienia do Azure Active Directory (AAD) w Ustawieniach zaczęły być zmieniane na Microsoft Entra ID.

Poprawki dla wszystkich w Beta Channel

  • Rozwiązano problem ze sprawdzaniem pisowni.
  • Rozwiązano problem z paskiem przewijania ActiveX, który nie działał w trybie IE.

Aktualizacja Microsoft Store

Niejawni testerzy systemu Windows 11 w kanale Beta (od jakiegoś czasu również Canary i Dev), korzystający z Microsoft Store w wersji 22312.xxxx.x lub wyższej, zobaczą nowe funkcje:

  • Uruchamianie gier Instant Arcade w trakcie przeglądania: w ostatnich miesiącach Microsoft Store otrzymał nową sekcję gier Arcade, która umożliwia błyskawiczne rozpoczęcie gry bez potrzeby instalowania. Teraz możesz uruchamiać te gry bezpośrednio w trakcie przeglądania wyników wyszukiwania. Po prostu najedź na grę i kliknij przycisk "Zagraj teraz".
  • Powiadomienia o zainstalowaniu aplikacji: kiedy zainicjujesz pobieranie z Microsoft Store, otrzymasz powiadomienie, gdy aplikacja zostanie zainstalowana i będzie gotowa do użycia. Można to wyłączyć na stronie ustawień Sklepu.
  • Powiadomienia o zainstalowaniu aplikacji Microsoft Store

  • Poprawiona wydajność podczas instalowania z wyszukiwania lub przeglądania: instalowanie produktów jest teraz trochę szybsze, a animacje – bardziej płynne.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/01/11/announcing-windows-11-insider-preview-build-22635-3061-beta-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia