Widżety twórców zewnętrznych w Windows 11 22H2 Moment 2 Update

Widżety twórców zewnętrznych w Windows 11 22H2 Moment 2 Update

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/23/2023, 1:20 PM

Liczba odsłon: 1591

Wraz z wydaniem Windows App SDK 1.2 deweloperzy mogą tworzyć widżety dla swoich aplikacji, a użytkownicy — uzyskiwać do nich dostęp na tablicy widżetów w Windows 11. Początkowo dostępność obejmowała tylko kompilacje Insider Preview w Dev Channel, a w tym miesiącu rozszerzyła się na Beta Channel. Ostatnim etapem przed premierą jest Release Preview Channel, dla którego również udostępniono specjalną aktualizację.

Użytkownicy kanałów Beta i Release Preview mają teraz dostęp do nowych widżetów, dostępnych wcześniej tylko w kanale Dev. To widżety zewnętrznych wydawców, takie jak Messenger (Facebook/Meta), Spotify, Łącze z telefonem i Xbox (Game Pass). Funkcjonalność jest włączana za pośrednictwem aktualizacji Web Experience Pack — wersja 423.5300.0.0. Jest to jeden ze sposobów dostarczania funkcji i zawartości Windows 11 bez potrzeby aktualizowania całego systemu i zmieniania wersji.

Aby wypróbować nowe widżety, udaj się do kolekcji widżetów w Microsoft Store i zaktualizuj swoje aplikacje do najnowszych wersji. Następnie otwórz tablicę widżetów, otwórz selektor widżetów przyciskiem "+" w prawym górnym rogu i wybierz widżety do przypięcia.

W tym tygodniu niemal cała spodziewana zawartość Windows 11 22H2 Moment 2 Update dotarła do Release Preview Channel w aktualizacji KB5022913 (build 22621.1343). Jak teraz widzimy, część zmian napływa innymi kanałami, takimi jak wspomniany wyżej Web Experience Pack. Spodziewamy się, że Moment 2 Update zostanie wydany w tym kwartale.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia