Widżet kalendarza Outlook dostępny na iOS 14

Widżet kalendarza Outlook dostępny na iOS 14

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/12/2020, 1:52 PM

Liczba odsłon: 2961

Nowy system operacyjny Apple'a w końcu otworzył kilka furtek dotychczas zamkniętych przed zewnętrznymi deweloperami. Mogą oni m.in. proponować swoje aplikacje poczty i przeglądarki jako domyślne w iOS czy też wyświetlać widżety na ekranie głównym. Z tych możliwości natychmiast skorzystał Microsoft. Prezentowany już przed kilkoma tygodniami widżet kalendarza w końcu dotarł do mobilnego Outlooka na iOS 14.

Dzięki zmianom w systemie można teraz ustawić Edge i Outlook jako aplikacje domyślne, tak aby zawartość e-mail i linki otwierały się w nich automatycznie. System daje też większą swobodę w personalizacji ekranu głównego. Microsoft wykorzystał to, oferując widgety ekranowe OneDrive i Outlook. Po przeszło miesiącu od zapowiedzi ta druga apka umożliwia już wybór kalendarza, by ten wyświetlał się na ekranie.

Outlook na iOS

Użytkownicy mogą wybrać rozmiar i położenie widżetów, a następnie pozostawać na bieżąco z zawartością kalendarza Outlook, a także wyświetlać zdjęcia z OneDrive dzięki funkcjonalności "Tego dnia". Aby uzyskać dostęp do widżetu, należy zaktualizować Outlook do najnowszej wersji, przycisnąć i przytrzymać pusty obszar na ekranie domowym, wyszukać Outlook i wybrać rozmiar widżetu, jaki chcemy umieścić.

Microsoft Outlook z nowymi możliwościami na iOS pobierzemy bezpłatnie z App Store.