W tym roku 10 urodziny Surface. Nowe urządzenia już w październiku?

W tym roku 10 urodziny Surface. Nowe urządzenia już w październiku?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/27/2022, 8:03 PM

Liczba odsłon: 791

Microsoft zapowiedział już na październik Ignite 2022, pierwszy event w formule osobistej od czasu pandemii. To oczywiście nie jedyne wydarzenie, którego spodziewamy się jesienią. Jak co roku nie może zabraknąć eventu sprzętowego Surface — zwłaszcza, że teraz jest ku temu niezwykła okazja, a mianowicie 10-lecie marki.

Konferencja sprzętowa Surface to zwykle doroczny, krótki event we wrześniu lub październiku, zorientowany wyłącznie na prezentacjach nowego sprzętu Microsoft Surface. Wydarzenie ma miejsce co roku, więc nie powinno go zabraknąć i w tym. Szczególnie, że w tym roku obchodzimy 10-lecie marki. 26 października 2012 roku ukazał się pierwszy tablet Surface with Windows RT, przemianowany później na Surface RT. O wyjątkowości tego wydarzenia pisze Tom Warren z The Verge:

Microsoft Ignite będzie miał miejsce ledwie parę dni przed 10 rocznicą Surface. Microsoft rozpoczął linię tabletów Surface RT 26 października 2012 r. Źródła informują The Verge, że Microsoft planuje uczcić 10-lecie Surface nowymi produktami tej jesieni oraz dostarczyć aktualizację 22H2 dla Windows 11 pod koniec września. Microsoft Ignite prawdopodobnie obejmie wszystkie najnowsze aktualizacje Windows, Office i Azure.

Jak wyglądają takie eventy i jakiego typu zapowiedzi można oczekiwać? Przypomnijmy nasze podsumowanie konferencji sprzętowej Microsoft Event 2021. Do tematu jeszcze będziemy wracać.