Użytkownicy Office na Chromebookach przekierowywani na Office.com

Użytkownicy Office na Chromebookach przekierowywani na Office.com

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/29/2021, 3:12 PM

Liczba odsłon: 2538

Chromebooki to takie współczesne netbooki, czyli komputery o niezbyt dużej mocy, ale jednak komputery. Ich głównym zadaniem jest obsługa przeglądarki, jednak oferują też wsparcie dla aplikacji, z którymi można pracować w trybie offline — nawet jeśli mogą bazować na technologiach webowych. Przykładem takiego oprogramowania działającego na Chromebookach jest pakiet Microsoft Office.

Microsoft oferuje pełen pakiet aplikacji Office na ChromeOS, niemniej jednak wsparcie to może zostać wyłączone. Jak raportuje WindowsUnited, gigant w ostatnim czasie przekierowuje użytkowników Chromebooków na stronę Office.com, zamiast po prostu włączać aplikacje offline.

Office na ChromeOS

Monit wyświetlany użytkownikom ChromeOS głosi:

Przejdź na Office.com
Ta wersja aplikacji Office nie jest już wspierana. Aby uzyskać najlepsze i najbardziej aktualne doświadczenie na tym urządzeniu, przejdź na Office.com.

Aby uzyskać "najlepsze i najbardziej aktualne doświadczenie" Office, użytkownicy muszą skorzystać z aplikacji przeglądarkowej. Zakres jej możliwości w bezpłatnej wersji online jest jednak ograniczony i do pełni możliwości potrzebna jest subskrypcja Microsoft 365 (dawniej Office 365). Do tej pory użytkownicy mogli bezpłatnie korzystać z aplikacji Office, jeśli ich urządzenie ma przekątną ekranu do 10 cali.