Ulepszenia i poprawki w Windows 11 23H2 (build 22635.3276 w Beta Channel)

Ulepszenia i poprawki w Windows 11 23H2 (build 22635.3276 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/5/2024, 1:00 PM

Liczba odsłon: 522

Windows 11 Insider Preview otrzymał wczoraj wieczorem aktualizację w kanale Beta, wciąż jeszcze w ramach wersji 23H2. Na liście zmian są głównie poprawki dotyczące udostępniania w pobliżu, Menedżera zadań i wyszukiwania. Stopniowo wdrażana zaczęła być też nowa funkcjonalność Copilota w Windows.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5034857
(OS Build 22635.3276) w Beta Channel

Copilot w Windows

  • Microsoft testuje nowe doświadczenie w Windows Copilot. Po najechaniu wskaźnikiem myszy na ikonę Copilota na pasku zadań otworzy się panel Copilota. Zamknie się on automatycznie, chyba że użytkownik dokona w nim jakiejś interakcji. To zachowanie zacznie być powoli wdrażane w nadchodzących tygodniach u Insiderów w Beta Channel.

Udostępnianie w pobliżu

  • Rozwiązano problem z urządzeniami o długich nazwach, które nie pokazywały się w udostępnianiu w pobliżu.
  • Rozwiązano problem z wyświetlaniem "????" zamiast nazwy urządzenia.

Menedżer zadań

  • Rozwiązano problem z niezawodnością Menedżera zadań.

Wyszukiwanie

  • Rozwiązano problem z ikoną search highlights na pasku zadań, która mogła nie być zsynchronizowana z search highlights danego dnia. Chodzi tu o grafiki nakładane na pasek wyszukiwania, które można kliknąć, aby zobaczyć powiązane informacje. Grafiki te są automatycznie zmieniane przez Microsoft.

Znane problemy

  • W trakcie przeglądania wewnątrz Microsoft Defender Application Guard (MDAG) dla Microsoft Edge może wystąpić problem braku połączenia z Internetem. Można to obejść, wyłączając firmową zasadę zarządzania MDAG lub odinstalowując MDAG za pośrednictwem "Włączaj i wyłączaj funkcje systemu Windows" i ponownie uruchamiając komputer. Microsoft przypomina, że MDAG dla Edge jest wycofaną funkcjonalnością.
  • Trwają prace nad naprawą zbyt częstego wysypywania się explorer.exe po ostatniej aktualizacji w Beta Channel.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/03/04/announcing-windows-11-insider-preview-build-22635-3276-beta-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia