Tryb wspólny w Microsoft Teams pozwoli przypisywać miejsca uczestnikom

Tryb wspólny w Microsoft Teams pozwoli przypisywać miejsca uczestnikom

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/11/2022, 5:56 PM

Liczba odsłon: 1280

Zgodnie z harmonogramem zmian w Microsoft 365 organizatorzy spotkań wkrótce będą mogli przypisywać miejsca uczestnikom spotkań w Trybie wspólnym. Tryb ten został wprowadzony w 2020 roku, aby spotkania Teams dawały poczucie bycia razem. Do tej pory na konkretne miejsca w wirtualnych sceneriach mogli jednak liczyć tylko organizatorzy lub prezentujący.

Tryb wspólny dopasowuje się do rozmiarów spotkania, a także pozwala uczestnikom spersonalizować sceny, by nadać spotkaniom określony charakter, a nawet wprowadzić do nich trochę zabawy. Jeśli chodzi o miejsca w wirtualnych pokojach, dotychczas rezerwować je mogli dla siebie tylko organizatorzy i prezentujący. W tym roku organizatorzy będą też mogli przypisywać miejsca zwykłym uczestnikom — kontrolować i decydować, gdzie dana osoba będzie siedzieć.

Ogólną dostępność tej funkcji ("Microsoft Teams: Assign seats in Together Mode") zapowiedziano na wrzesień. Microsoft 365 Roadmap nie mówi na ten temat wiele. W opisie czytamy, że funkcja pozwoli organizatorom spotkania przypisać stanowiska uczestnikom w Trybie wspólnym. Odpowiednie kontrolki pojawią się zapewne w ustawieniach spotkania.

Dowiedz się więcej z poprzednich artykułów: