To był rekordowy rok dla Microsoft Store

To był rekordowy rok dla Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/21/2022, 7:49 PM

Liczba odsłon: 1261

Microsoft podzielił się wczoraj paroma interesującymi statystykami i zapowiedziami związanymi z jego sklepem z aplikacjami. W dalszej części artykułu dowiecie się, dlaczego miniony rok był rekordowy dla Microsoft Store, a także jakie nowe funkcje, integracje i możliwości są teraz w nim dostępne.

Prawie rok po premierze Windows 11 (21H2) i w dniu wydania aktualizacji 2022 Update (22H2) Microsoft dzieli się statystykami z ostatnich 12 miesięcy. Był to rekordowy rok, w którym z Microsoft Store korzystało 900 milionów unikalnych użytkowników (czyli ok. 64% wszystkich użytkowników Windows 10 i 11). Odnotowano też 122% wzrost rok do roku, jeśli chodzi o publikacje gier i aplikacji przez deweloperów. Giorgio Sardo, General Manager w Microsoft Store, ujawnił również, że 90% najczęściej używanych aplikacji na Windows jest udostępnianych w Microsoft Store.

Jeśli chodzi o nowe możliwości Sklepu, to zacznijmy od Microsoft Store Ads, który pozwala twórcom i wydawcom dotrzeć ze swoimi aplikacjami do odpowiednich odbiorców poprzez reklamy. Od wczoraj system ten działa już w programie pilotażowym. Kolejna istotna zmiana to rozszerzenie dostępności Amazon Appstore na 31 krajów, w tym Australię, Kanadę, Francję, Niemcy, Japonię, Hiszpanię, Włochy i Wielką Brytanię. Niestety, opcja nie jest nadal dostępna w Polsce. Microsoft dodaje, że dzięki temu użytkownicy Windows 11 będą mogli korzystać z ponad 20 tysięcy aplikacji i gier na Androida.

Microsoft przypomniał też o szykowanej aktualizacji Sklepu, która ukaże się w październiku. Część zmian, których nie dostarczono we wrześniu wraz z Windows 11 2022 Update, to m.in. zrzuty ekranu w wynikach wyszukiwania, możliwość przywracania aplikacji jednym kliknięciem i aplikacje Androida pojawiające się w wyszukiwarce.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia