Teams zaktualizuje się do nowej wersji w 2024 roku

Teams zaktualizuje się do nowej wersji w 2024 roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/2/2023, 6:00 PM

Liczba odsłon: 925

Po kilku miesiącach testów nowy Microsoft Teams został oficjalnie wydany na początku października. Choć ta nowa wersja jest ogólnodostępna, użytkownicy nadal są pytani, w której wersji aplikacja ma się uruchomić. Wiemy już, kiedy ostatecznie nastąpi przejście na tę nową wersję.

W zeszłym miesiącu Microsoft ogłosił ogólną dostępność nowego Teams — klienta desktopowego na Windows i Mac. Nowa aplikacja pozbywa się zasobożernego frameworka Electron i zastępuje go frameworkiem React oraz Edge WebView2. Dzięki temu użytkownicy powinni zauważyć szybsze działanie platformy i zmniejszone użycie miejsca na dysku, szczególnie na Windows. Równolegle z nowym Teams dostępna jest jeszcze jego wersja klasyczna i jeszcze przez pewien czas można będzie z niej korzystać. Zmieni się to dopiero w przyszłym roku.

Jak donosi Petri.com, w centrum administratora Microsoft 365 pojawiła się wczoraj wiadomość, która mówi, że automatyczna aktualizacja z klasycznego do nowego Teams rozpocznie się 31 marca 2024 roku. Będzie to już nie tylko domyślna (jak teraz) wersja komunikatora, ale i jedyna dostępna.

Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://petri.com/classic-microsoft-teams-auto-update-new-teams-2024/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia