Szef zespołu designu Surface odchodzi z Microsoft

Szef zespołu designu Surface odchodzi z Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/17/2024, 4:30 PM

Liczba odsłon: 229

Po rezygnacji Panosa Panaya kolejna ważna postać ze świata Surface opuszcza Microsoft. Tym razem jest to Ralf Groene, który pełnił rolę CVP działu Design w grupie Windows and Devices w Microsoft, odpowiadając między innymi za design produktów Surface. Ogłosił on swoją decyzję w krótkiej, publicznej notce na LinkedIn.

Cieszę się, że mogę powiedzieć, że jestem już na emeryturze – napisał Ralf Groene, nie zdradzając, dlaczego zdecydował się w tym momencie odejść z Microsoftu po 17 latach. Groene'a można pamiętać z jego wkładu w tablety Surface oraz robiącą wrażenie, spójną wizję designu Windows, Xbox i HoloLens. Przede wszystkim jednak to on odpowiada za design Surface Book, Surface Laptop Studio, Surface Duo i wielu innych urządzeń.

Szef zespołu designu Surface odchodzi z Microsoft

W pełni zasłużona emerytura Groene'a nadeszła zaledwie kilka tygodni po tym, jak Microsoft ogłosił, że ponownie łączy działy Windows i Surface pod kierownictwem Pavana Davuluriego. Będzie on kierował rozwojem obu tych produktów, podobnie jak niegdyś robił to słynny Microsoftowy weteran Panos Panay – który po 19 latach odszedł z Microsoft jesienią zeszłego roku.

Ralf zaczynał jako twórca narzędzi w Volkswagen AG w Wolfsburgu w Niemczech, wkrótce jednak zainteresował się również tworzeniem produktów. Studiował wzornictwo przemysłowe w Muthesius University of Fine Arts and Design w Kilonii w Niemczech. Przeprowadził się do Doliny Krzemowej w 1997 r., a do Microsoft dołączył w 2006 roku.

Źródło: https://www.windowscentral.com/hardware/surface/microsoft-veteran-designer-ralf-groene-retires-from-the-surface-department-after-17-years-of-service

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia