Surface Laptop Studio 2 - najpotężniejszy model Surface

Surface Laptop Studio 2 - najpotężniejszy model Surface

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/21/2023, 9:07 PM

Liczba odsłon: 875

Na dzisiejszym wydarzeniu w Nowym Jorku Microsoft zaprezentował kilka nowych urządzeń, w tym Surface Laptop Studio 2, najpotężniejszy model w całej rodzinie Surface. Choć druga generacja zamknięta jest w tej samej obudowie, to otrzymała wiele ulepszeń w środku, dając klientom niezrównaną moc w formie laptopa.

Surface Laptop Studio 2 napędzany jest przez najnowsze procesory Intel 13. generacji (dwa warianty, w tym i7-13700H). Microsoft zrezygnował z i5 na rzecz potężniejszych, ale też droższych wariantów. Jeśli chodzi o grafikę, na wyposażeniu jest NVIDIA GeForce RTX 4050 i 4060 lub NVIDIA RTX 2000 Ada Generation. To również pierwszy komputer z Intel Neural Processing Unit (NPU), układ do przetwarzania zadań wykorzystujących maszynowe uczenie i sztuczną inteligencję.

Nowy model laptopa zaliczył też upgrade pamięci. Teraz można go wyposażyć w maksymalnie 64 GB LPDDR5x RAM i dysk SSD 2TB. Wizualnie jest on niemal identyczny jak Surface Laptop Studio pierwszej generacji. Pojawiły się jednak drobne szczegóły, w tym port USB-A dla akcesoriów starszego typu, gniazdo kart microSD, ulepszony touchpad z funkcją Surface Precision Haptic, obszarem prawego kliknięcia i adaptacyjnym trybem dotykowym.

Surface Laptop Studio 2 ma ten sam 14,4-calowy ekran PixelSense Flow Display ze zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) do 120 Hz. Microsoft wprowadził do niego obsługę HDR z jasnością do 650 nitów. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży w amerykańskim Microsoft Store. Ceny zaczynają się od 1999,99 dolarów.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-unveils-surface-laptop-studio-2-the-most-powerful-surface/