Sugestie odpowiedzi na SMS od AI w Windows 11 (build 26120.751 w Dev Channel)

Sugestie odpowiedzi na SMS od AI w Windows 11 (build 26120.751 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/31/2024, 8:00 PM

Liczba odsłon: 716

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś aktualizację w kanale Dev. Lista zmian jest bardzo podobna do tej w Canary Channel z tego tygodnia, jednak jest parę różnic. Nowości i zmiany pojawiły się w takich obszarach, jak Copilot w Windows, Ustawienia i aplikacja Łącze z telefonem.

Windows 11: nowości w kompilacji 26120.751 w Dev Channel

Ogólne

 • Ta aktualizacja zawiera niewielki zestaw ogólnych ulepszeń i poprawek ogólnego doświadczenia dla Insiderów uruchamiających ten build na swoich PC (cokolwiek miałoby to znaczyć).

Copilot w Windows

 • Doświadczenie Copilota w Windows ewoluuje do formy aplikacji przypiętej do paska zadań. Pozwala to użytkownikom czerpać korzyści z tradycyjnego doświadczenia aplikacji z możliwością zmiany rozmiaru, przesuwania i przyciągania okna.
 • Copilot jako aplikacja przypięta do paska zadań w Windows 11 (build 26227 w Canary Channel)

 • Został przywrócony skrót klawiszowy WIN + C. Na nowych urządzeniach z klawiszem Copilot klawisz ten będzie otwierał Copilota. Na istniejących urządzeniach bez tego klawisza użycie WIN + (cyfra pozycji Copilota wśród ikon przypiętych na pasku zadań) to również sposób na jego otwarcie.

Ustawienia

 • Ta aktualizacja dodaje nową stronę Połączone urządzenia ("Linked devices") w Ustawieniach > Konta. Możesz na niej zarządzać swoimi pecetami i konsolami Xbox. Strona jest dostępna tylko w edycjach Home i Pro po zalogowaniu na konto Microsoft (MSA) w Windows.
 • Połączone urządzenia

Łącze z telefonem

 • Łącze z telefonem ma nową funkcję dla użytkowników Androida: Sugerowane odpowiedzi. Opierają się one na inteligentnym modelu podpowiadania odpowiedzi, działającym w chmurze. Funkcja ułatwia odpowiadanie na wiadomości tekstowe, podobnie jak w Outlooku czy Microsoft Teams. Pod wiadomością zobaczysz 3 sugestie odpowiedzi. Wystarczy kliknąć którąś z nich, aby ją przesłać. Funkcjonalność zaczęła być wdrażana u Insiderów we wszystkich kanałach z aplikacją Łącze z telefonem (Phone Link) w wersji 1.24051.98 lub wyższej.
 • Łącze z telefonem ma nową funkcję dla użytkowników Androida: sugerowane odpowiedzi.

Poprawki błędów

Widżety

 • Rozwiązano problem z niedziałającym skrótem Win + W, służącym do otwierania tablicy widżetów.

Pozostałe

 • Zaktualizowano profile Country and Operator Settings Asset (COSA) dla niektórych operatorów mobilnych.
 • Rozwiązano problem z instalowaniem aktualizacji Windows. Kończyła się ona niepowodzeniem przy konieczności zrestartowania urządzenia więcej niż raz.
 • Rozwiązano problem na urządzeniu korzystającym z enablement KB (EKB). Mógł on uniemożliwiać zainstalowanie nowej aktualizacji Windows.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/05/31/announcing-windows-11-insider-preview-build-26120-751-dev-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia