Sterowanie telefonem z komputera w aplikacji Twój telefon

Sterowanie telefonem z komputera w aplikacji Twój telefon

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/8/2019, 11:56 PM

Liczba odsłon: 14927

Twój telefon to aplikacja, pozwalająca na synchronizację naszego smartfona z Androidem z systemem Windows 10. Dzięki niej możemy wysyłać i odbierać wiadomości SMS oraz przeglądać i kopiować zdjęcia z naszego telefonu. Wciąż czekamy na dalsze funkcje, takie jak przekierowanie połączeń z telefonu na PC, tymczasem zapowiada się inna nowość, być może nawet dużo ciekawsza.

Wyciekły zrzuty ekranu, które jasno pokazują, że Twój telefon pozwoli sterować wszystkimi aplikacjami z telefonu na ekranie komputera przy pomocy klawiatury i myszy. Funkcja nosi nazwę Phone screen i oznaczona jest jako preview, co wskazuje, że trafi najpierw do programu Insider. Doniesienia mówią też o całkowitym udostępnianiu ekranu, tj. możliwości obsługi telefonu także poza konkretnymi aplikacjami.

Twój telefon

Druga z nowości to powiadomienia (Notifications) z telefonu obecne na PC. Aplikacje, z których synchronizowane będą powiadomienia, będą zależeć od bieżących ustawień na Androidzie. Powiadomienia będą (przynajmniej na początku) pojawiać się tylko w aplikacji, a nie w Centrum akcji. Jeśli odrzucimy powiadomienie na telefonie, będzie ono usunięte na liście na PC.

Twój telefon

Jeśli obie te nowości wydają się Wam znajome, to słusznie. Powiadomienia z telefonu można "mirrorować" za pośrednictwem Cortany, natomiast pracę z telefonem na dużym ekranie oferowała już nieco zapomniana funkcja Continuum w Windows 10 Mobile. Twój telefon robi to jednak w całkowicie nowy sposób.

Aktualizacja: oficjalne i bardziej szczegółowe informacje o nowej funkcji znajdziecie w naszym nowszym tekście: Dostęp do ekranu Androida w Windows 10 19H1 (build 18356).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia