Standard Wi-Fi 7 oficjalnie ogłoszony

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie ogłoszony

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/8/2024, 6:15 PM

Liczba odsłon: 399

Dziś, w przeddzień CES 2024, długo wyczekiwany standard Wi-Fi 7 stał się w końcu oficjalny. Wi-Fi Alliance potwierdził go i zaczął certyfikować urządzenia. Poznaliśmy też oficjalną specyfikację.

Według stowarzyszenia Wi-Fi 7 zostanie szybko przyjęte – z ponad 233 milionami urządzeń, które wejdą na rynek w tym roku, aż do 2,1 miliarda urządzeń w roku 2028. Pierwszymi urządzeniami z dostępnym Wi-Fi 7 będą smartfony, komputery PC, tablety i access pointy, a następnie również sprzęt z kategorii customer-premises equipment (CPE) i zestawy AR/VR. Wi-Fi CERTIFIED 7 przesuwa granice dzisiejszej łączności bezprzewodowej, a Wi-Fi CERTIFIED™ pomaga zapewnić, że zaawansowane funkcje są wdrażane w spójny sposób, aby dostarczyć wysokiej jakości doświadczenie użytkownika – pisze wydawca. Niektórymi z tych zaawansowanych funkcji są:

  • Kanały 320 MHz: dostępne w krajach z pasmem 6 GHz dostępnym dla Wi-Fi. To ultraszerokie kanały o szerokości dwukrotnie wyższej od dzisiejszych, aby obsługiwać wielogigabitowe prędkości i wysoką przepustowość.
  • Multi-Link Operation (MLO): pozwala urządzeniom transmitować i otrzymywać dane jednocześnie poprzez wiele różnych pasm częstotliwości i kanałów dla zwiększenia przepustowości, zmniejszenia latencji i poprawy niezawodności.
  • 4K QAM: osiąga o 20% wyższą szybkość transmisji niż 1024 QAM.
  • 512 Compressed block-ack: poprawia wydajność i zmniejsza koszty ogólne.
  • Wiele RUs do pojedynczego STA: poprawia elastyczność planowania zasobów widma w celu zwiększenia wydajności widma.
  • Triggered Uplink Access: optymalizuje zdefiniowany przez Wi-Fi 6 dostęp do łącza zwrotnego, aby obsłużyć strumienie wrażliwe na opóźnienia i spełnić wymagania QoS.
  • Emergency Preparedness Communication Services (EPCS): zapewniają użytkownikom płynne doświadczenie usługi National Security & Emergency Preparedness (NSEP), zachowując priorytet i jakości usług w sieciach dostępowych Wi-Fi.

Wi-Fi CERTIFIED 7

Wi-Fi 7 jest gotowe na nowe scenariusze użycia, w tym AR/VR/XR z wieloma użytkownikami, immersyjny trening 3D, gaming, praca hybrydowa, przemysłowe IoT czy motoryzację.

Źródło: https://www.wi-fi.org/news-events/newsroom/wi-fi-alliance-introduces-wi-fi-certified-7

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia