Sprawniejsze udostępnianie kontaktom Teams w Windows 11 23H2 (build 22635.2776 w Beta Channel)

Sprawniejsze udostępnianie kontaktom Teams w Windows 11 23H2 (build 22635.2776 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/28/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 601

Po blisko dwutygodniowej przerwie, której powodem zapewne był luźniejszy tydzień ze Świętem Dziękczynienia w USA, Windows 11 Insider Preview powraca z nową kompilacją w Beta Channel. Wprowadza ona parę ulepszeń związanych z udostępnianiem, wprowadzaniem odręcznym, Menedżerem zadań i Ustawieniami. Dodano też jak zwykle trochę poprawek błędów.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5032292
(OS Build 22635.2776) w Beta Channel

Udostępnianie w Windows

Jeśli jesteś zalogowany/a na koncie Microsoft Entra ID (dawniej Azure AD), to obok udostępniania kontaktom w Microsoft Teams (szkolnym lub służbowym) możesz także udostępniać bezpośrednio na kanałach i czatach grupowych Microsoft Teams bezpośrednio w windowsowym oknie udostępniania.

Windows Ink

Dodano możliwość wprowadzania odręcznego w niektórych polach tekstowych w językach, takich jak: chiński uproszczony (Chiny), angielski (Australia), angielski (Kanada), angielski (Indie), angielski (Wielka Brytania), francuski (Kanada), francuski (Francja), niemiecki (Niemcy), włoski (Włochy), japoński (Japonia), koreański (Korea), portugalski (Brazylia), hiszpański (Meksyk) i hiszpański (Hiszpania). Obejmuje to również dokładniejszą technologię rozpoznawania i gesty umożliwiające usuwanie, zaznaczanie, łączenie i dzielenie słów, a także wstawienie nowej linii.

Menedżer zadań

Poprawiono grupowanie procesów na karcie Procesy.

Ustawienia

Ta aktualizacja rozpoczyna wdrażanie powiadomień związanych z kontem Microsoft na stronie głównej Ustawień i w menu Start. Możesz zarządzać powiadomieniami Ustawień w Ustawieniach > Prywatność i bezpieczeństwo > Ogólne.

Poprawki błędów

Pulpity

  • Rozwiązano problem z dymkami podpowiedzi pulpitu, które ciężko było odczytać w Widoku zadań w motywach wysokiego kontrastu.
  • Rozwiązano problem z przeciąganiem i upuszczaniem okien w Widoku zadań na inne pulpity — mogło to nieoczekiwanie spowodować umieszczenie okna w tle za innymi oknami.

Napisy na żywo

  • Rozwiązano problem z wyświetlaniem tej samej linijki tekstu dwukrotnie.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/11/28/announcing-windows-11-insider-preview-build-22635-2776-beta-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia