Społeczności i Microsoft Designer już dostępne w Teams

Społeczności i Microsoft Designer już dostępne w Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/2/2023, 1:36 PM

Liczba odsłon: 380

W grudniu zeszłego roku Microsoft przedstawił nowe doświadczenie pozwalające użytkownikom gromadzić się, łączyć, udostępniać i współpracować: Społeczności w usłudze Microsoft Teams. Teraz zaczynają one być wdrażane dla wszystkich. Dołącza do nich integracja z Microsoft Designer, która również zaczyna być dostępna, choć tylko w wersji poglądowej.

Microsoft ogłosił największy jak do tej pory zestaw aktualizacji darmowej wersji Microsoft Teams od grudnia 2022 roku. Najważniejsza nowość polega na tym, że można już współpracować w Społecznościach w Teams na Windows 11, iOS i Androidzie. W przypadku Windows 11 właściciele społeczności mogą tworzyć je od zera, udostępniać i zapraszać członków, tworzyć i prowadzić eventy, moderować treści i otrzymywać powiadomienia o aktywnościach. Wsparcie dla Społeczności w Teams na Windows 10 i macOS zostanie dodane wkrótce.

Społeczności w usłudze Microsoft Teams

Microsoft ogłosił też integrację Microsoft Designer (Preview) z Teams na Windows 11. Napędzany przez generatywną technologię AI, Designer pozwala tworzyć i personalizować projekty bez wysiłku. Po prostu opisz słowami swoją wizją lub wrzuć obraz, a usługa stworzy jedyne w swoim rodzaju wizualizacje. W przypadku Teams możesz korzystać z Designera np. do tworzenia tła, banneru lub grafiki wydarzenia.

Aktualizacja wprowadza też nową funkcjonalność kamery. Członkowie społeczności mogą nagrywać wideo na urządzeniach mobilnych, używając nowego doświadczenia przechwytywania. Zawiera ono zaktualizowane filtry i narzędzia do zaznaczania. Oprócz tego właściciele społeczności, począwszy od wersji na iOS, mogą skanować i zapraszać wiele e-maili lub numerów telefonów z dokumentu online, katalogu papierowego lub dowolnej listy, którą uchwycą aparatem w telefonie.

Skanuj, aby zaprosić Skanuj, aby zaprosić Skanuj, aby zaprosić

Microsoft podaje, że już w najbliższych dniach można będzie eksplorować i dołączać do społeczności w Teams, począwszy od Windows 11, iOS i Androida. Tematy społeczności do parenting, gaming, ogrodnictwo, technologia, praca zdalna i wiele innych. Właściciele społeczności będą mogli ustawiać je jako widoczne, począwszy od iOS i Androida, aby użytkownicy mogli je odkrywać w Microsoft Teams. Właściciele mogą także akceptować lub odrzucać prośby o dołączenie do społeczności, udostępniać posty jako e-maile i zbierać opinie poprzez aplikację Microsoft Forms.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2023/06/01/build-more-connections-with-new-communities-in-microsoft-teams-and-groupme-features/